Trazio sam za ortaka i mene smestaj na kopu u priodu od 4.3. do 11.3. i nasao sam nesto polvoljniju varijantu u Beobanci.
Zovnem Jolly i pitam ih lepo da li imaju slobodan dvokrevetni app u Beobanci.
Radnica Jolly-a mi je ljubazno odgovorila da imaju jos jedan.
Odem lepo do njih i pri upati kazem da hocu da uplatim za dvokrevetni app u Beobanci. Sve se mi tu lepo dogovorimo (ja njima pare, oni meni pred put vaucer za hotel).
Dodjemo mi u hotel kada ono u apartmanu nas ceka francuski lezaj. Odemo mi do ljudi koji rade u hotelu i kazemo za problem tj. da smo uplatili dvokrevetni app u Jolly-u. Okrenemo na mob upravnika hotela i covek mi kaze ovim recima "to vam je to, zovite Jolly pa se njima zalite, mozda vam nadju nesto drugo, jer oni su dolazili i znaju da nemamo dvokrevetne app"
i covek je totalno u paravu. A da zovem Jollu u BGD i da izgubim 2-3 dana skijanja zbog njih ne dolazi u obzir.
Odemo u sobu a u kuhinji smo nasli jedan set za rucanje (dubok i plitak tanjir,1 noz, 1 viljuska, 1kasika)

Znaci "dvokrevetni" app u Jolly-u smo platili skuplje nego u drugim agencijama (15400-ostali, 16800-Jolly) a dobili samo francuski lezaj i JEDAN set za rucavanje.

Ne bi to bilo toliko strasno da im ja nisam jedno 10 puta napomenuo i pitao za DVOKREVETNI app

Svaka cast i znajte da cu vas "hvaliti" u svakom mogucem trenutku