Strana 26 od 44 PrvaPrva ... 16242526272836 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 251 do 260 od 431

Tema: Novosti sa Kopaonika

  1. #251

    Podrazumevano

    O kakvom se monopolu ovde prica. Pa zice na Kopaoniku su do skora bile pod Genexom pa su zavrsile, onako kako su zavrsile, u polu raspadu. Napravise Jp Skijalista Srbije da spasu sto se spasiti moze. Zamenili dotrajale liftove novim cetvorosedima. Spremaju se da grade dalje. A Ledenice, Struga, nisu radile ni u vreme Geneksa, nisam se provozao nikada njima. . Bele reke dobro zamisljene nikada iskoriscene do kraja. Nema snega pa nema. Praviti vestacki sneg na tim stazama da bi se spustali do Brzece za sada suludo kada ga nema ni na onim mnogo znacajnijim mestima gore. Moramo priznati da se danas bolje skijamo nego juce. Da bi moglo jos bolje naravno i zato treba kuditi podsticati predlagati.
    Gradite i zamenjujte stare litove.
    Napravite sistem vestackog zasnezivanja
    Prosiriti skijaliste i otvoriti nove staze da imamo vise od 44km staza
    Neko rece prosiriti parkinge i postaviti kante, toalete, napisati broj telefona GSS za slucaj nuzde.
    Malo vise ljubaznosti smexa i radosti.
    A sto se monopola na skijalistu tice uvek ga ima i bice ga. Ja ne znam da skijalistem upravljaju dva preduzeca, ali ono moze biti akcionarsko. Verovatno nam i ovde sledi privatizacija.
    Vikend je bio strava trebace mi par dana da se odmorim.
    Ko je za akcije Jp SS-a?

  2. #252

    Podrazumevano

    D.I.M., Tvoj post je kontradiktoran. S jedne strane se zalazes da se otvaraju nove staze i bude ih više od 44 km, a sa druge za staze koje već postoje (i sačinjavaju ta 44 km) kažeš da je suludo pokrivati ih veštačkim snegom.
    Ne znam zašto bi bilo suludo zasnežavati Bele reke, pogotovu BR2. Meni se upravo to čini veoma logičnim, a i relativno lako izvodljivim.
    Ali si u pravu da situacija jeste bolja otkako su tereni prešli u nadležnost Skijališta Srbije (šta god mi o njima mislili) nego što je bila i da se i dalje popravlja. Ali to bi valjda trebalo i normalno da bude tako, da stvari idu na bolje a ne na gore, ne?
    A ovde je o tome reč, da ne bi trebalo da budemo srećni ko kučići što se stvari eto malo popravljaju, jer normalno je da se popravljaju. Nije normalno što se ne popravljaju još više.

  3. #253

    Podrazumevano

    "Bele reke dobro zamisljene nikada iskoriscene do kraja. Nema snega pa nema. Praviti vestacki sneg na tim stazama da bi se spustali do Brzece za sada suludo kada ga nema ni na onim mnogo znacajnijim mestima gore".
    Malo detaljnije kada se procita shvatice se. A da je normalno da se se stvari razvijau uvek na bolje nije bas tako, proslost nas uci , zar ne?. Kuce i mace se jos ne voze na Dubokoj 1 i 2, Malom Karamanu, Panicu, ..... da bi bile srecne.

  4. #254
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    60
    Poruke
    21

    Podrazumevano

    Mislio sam da cutim i da se ne petljam u stvari za koje nisam strucan al moram da lanem neku.
    Protekle nedelje (21.03.-28.03) smo Dex i ja bili na Kopu sa familijama. Vreme nas i nije nesto sluzilo, imali smo 3 dana maglu (prstpredokomsenevidi), 2 dana smo imali obilne snezne padavine, od toga prvi dan, teski, mokar sneg, a drugog dana je sve to lepo zamrzlo pa je bilo i pudera) i jedan suncani dan (nigdeoblackapuskomdagagadjas).
    Elem, u vezi tih obilnih sneznih padavina, (kazu da je palo preko pola metra novog snega), rekao bih neku rec.
    Peglali su, nije da nisu... al... nije to to. Cenim da je, od toliko snega mogla da se napravi bolja, tvrdja podloga, pa da se ona jutarnja, smrznuta "rebarca", posle prvih skijasa pretvore u prasinu a ne u hupsere. Nazalost, sa kopaonickim "pistama" se desava upravo to. Kad u 9 ujutru iz korpe gledas na popeglane staze, mislis da si u Evropi al te prvo spustanje vrati nazad, kuci. Ovo se desava krajem marta kad na zici cekas 5 sekundi, da se otvore ona vratanca i kad (moja slobodna procena) svaka treca korpa ima putnika. Mislim nesto, sta bi se desavalo da je puna sezona, da ima skijasa onoliko... koliko bi sirota "rebarca" izdrzala i pored toliko novog snega?
    "Skijalista Srbije" imaju na Kopu sasvim dovoljan broj ratraka, savremeni su, klima, muzika, chuda... (i ratragdzija, u svakom se vozilo po dvojica) al izgleda nemaju shefa zaduzenog za staze. Mozda i postoji al' taj ne ume (ili nece) da radi svoj posao. Ako ne ume, to je bar lako, neka mu generalni, u jeku sezone napise putni nalog i posalje ga negde u Alpe da vidi kako izgleda ispeglana staza i kako je prave njegove kolege. Ako nece, onda nam nema spasa pre privatizacije.
    Problem je u toplim zimama sa malo snega i u manjku novih zica al' dzabe nam i topovi i nove zice ako nam ratraci voze samo po jedan krug. Mislim da je veci problem mali broj predjenih kilometara ratrakom. Obzirom na to da je ove sezone (a i predhodnih) prodato puno (skupih) skipasova, mogli bi da kupe jos koji litar goriva i neka se voze planinom, mislim da im ni jedan skijas to ne bi zamerio.

    P.S.
    Sto se tice slobodnih "strelaca" na parkingu, manjka kanti za smece, snegom zavejanih korpi na zicarama (pa sedis ko u barici)... kriv je generalni.
    Za izbusen tapacirung na korpama krivi su skijasi.
    Ono sa slanjem shefa u Alpe shvatite kao shalu... mozda bi i sam mogao da potera vozace ratraka "jos jedan krug"... pa jos jedan, pa jos jedan... itd.
    Plate vozaca ratraka nisu za ovu pricu, neka se za njih izbore sami.
    Bice nam bolje svima.
    Valjda.

  5. #255
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Potpuno se slazem da DIMom da je suludo traziti da se zasneze bele reke, jer sve treba da ide svojim tokom.
    Mnogo je bitnije zasneziti prvo karaman, zatim crvenu duboku, pa nakon toga crnu duboku.
    Naravno odmah zatim sledi drugi deo skijalista. Gvozdac, marine vode, gobelja, pa tek onda bela reka.

    Znaci sve svojim redom.

    Bas sam pre neki dan razmisljao da su oni ustvari skroz sredili centar skijalista a sada krece dalje.
    Pogledajte sledece. Sundacana sedeznica, karaman ( greben i mali ) sedeznica, duboke sedeznica, pancic - sedeznica, krcmar - sedeznica.
    Znaci stigli su do malog karamana. Na leto ide sedeznica na gobelju, a zatim krece sirenje dalje.

    A sto se tice sredjivanja staza imam samo sledece da kazem. Koliko vas bi se odmah pobunilo da u 12h zatvore pola staza i krenu da ih sredjuju.
    Ali ne znam da li je neko primetio da nema svrhe sredjivati staze tokom dana jer nemaju vremena da se stvrdnu i naprave finu koru kako bi izdrzale bar sat vremena.
    Imao sam prilike zimus da prisustvujem sredjivanju crne duboke u 12h nakon sto je pre podne urnisana. Momci su je sredili za jedno pola sata i bas je dobro izravnjali.
    A jel znate koliko je izdrzala u tom stanju. Dve voznje !!! Znaci dva puta sam okrenuo zicu i vec se vratila u prvobitno stanje.

    Ja mislim da je bitnije raspravljati ko vodi hotele na kopaoniku, a ne kako se odrzavaju staze, jer je ocikgledno da su za svetlosnu godinu bolje nego sto su to bile pre samo nekoliko godina.

  6. #256

    Podrazumevano

    Proletnje skijanje je najbolje rano ujutro. Gledam satnicu rada zica u SLO. Tamo skijanje pocinje u 8 a zavrsava se u 15 ako ne gresim. Od 8 do 13 sneg jos uvek drzi.
    Predlog za nas. Citam na Platku ski takmicenje gradjanstva (veleslalom). Rasvrstano u kategorijama 10/20, 20/30, 30/40, 40/50 50/60 60+. Kotizacija manja od 20 tak eura. U ceni je i dnevni ski pas. Posle podela nagrada, druzenje. Naravno tu je i promocija atomica, rossignola i ....Ski zurka! Eto ideje za vikend, naravno na Kopaoniku.

  7. #257
    (Magare)² TADIJA_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44°48 N - 20°23 E
    Godina
    32
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bojan87 Pogledati poruku
    Imao sam prilike zimus da prisustvujem sredjivanju crne duboke u 12h nakon sto je pre podne urnisana. Momci su je sredili za jedno pola sata i bas je dobro izravnjali.
    A jel znate koliko je izdrzala u tom stanju. Dve voznje !!! Znaci dva puta sam okrenuo zicu i vec se vratila u prvobitno stanje.
    i ja sam isto tako imao prilike da vidim ratrak u podne, i isao sam iza njega i prvi ostavljao trag...tacno je da ne drzi kad se ne stvori kora...posle dve-tri voznje se nije ni primecivalo da je tuda prosao...jedino resenje za tabanje je mesanje prirodnog i vestackog snega, jer to ispadne tvrdo i moze da drzi dosta dugo...ali neka ide sve svojim redom...vazno je da su krenuli

  8. #258
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    60
    Poruke
    21

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bojan87 Pogledati poruku

    A sto se tice sredjivanja staza imam samo sledece da kazem. Koliko vas bi se odmah pobunilo da u 12h zatvore pola staza i krenu da ih sredjuju.
    Ali ne znam da li je neko primetio da nema svrhe sredjivati staze tokom dana jer nemaju vremena da se stvrdnu i naprave finu koru kako bi izdrzale bar sat vremena.
    Imao sam prilike zimus da prisustvujem sredjivanju crne duboke u 12h nakon sto je pre podne urnisana. Momci su je sredili za jedno pola sata i bas je dobro izravnjali.
    A jel znate koliko je izdrzala u tom stanju. Dve voznje !!! Znaci dva puta sam okrenuo zicu i vec se vratila u prvobitno stanje.

    Ja mislim da je bitnije raspravljati ko vodi hotele na kopaoniku, a ne kako se odrzavaju staze, jer je ocikgledno da su za svetlosnu godinu bolje nego sto su to bile pre samo nekoliko godina.
    A ko kaze da ratrak treba da izlazi u toku dana na stazu???
    Pa za sta sluzi duga noc i oni farovi na ratraku? Zar je moguce da se takva oprema i ljudi ne mogu organizovati i u trecoj smeni pa da planina citave noci bude obasjana farovima ko da je Nova godina?
    To sto se staza unisti posle dve voznje znak je da nije dobro uradjena. Sneg ispod korice treba da bude TVRD a ne RASTRESIT. Predpostavljam da se to postize celonocnim tabanjem. Ako nije tako, resenje je u onom putnom nalogu koji podrazumeva devizne dnevnice...

    To sto su staze sad "za svetlosnu godinu bolje" (iako je svetlosna godina mera za duzinu) nego ranije, ne znaci da treba da budemo zadovoljni. Ako kupujemo skipas koji pokriva nekoliko zicara i 44km (gde su ti kilometri?) staza za nesto manje para nego u inostranstvu za onoliko vise i zicara i kilometara, mogu bar staze biti istog kvaliteta.

    Hotelima je dovoljno da budu pristojni (sta god to znacilo).
    Izmenio/la hehehe; 03.04.2008 u 09:21.

  9. #259

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe Pogledati poruku

    "Skijalista Srbije" imaju na Kopu sasvim dovoljan broj ratraka, savremeni su, klima, muzika, chuda... (i ratragdzija, u svakom se vozilo po dvojica) al izgleda nemaju shefa zaduzenog za staze. Mozda i postoji al' taj ne ume (ili nece) da radi svoj posao. Ako ne ume, to je bar lako, neka mu generalni, u jeku sezone napise putni nalog i posalje ga negde u Alpe da vidi kako izgleda ispeglana staza i kako je prave njegove kolege.


    Mislim da bi i generalnom neko trebalo da napise putni nalog da vidi kako to izgleda u inostranstvu. Za pocetak ne mora daleko, moze i u Bugrasku.
    Salu na stranu, mislim da je, nazalost, problem u kompetentnosti. U tom poslu u Srbiji jednostavno nema ljudi koji znaju kako bi to trebalo da se radi. Ne treba boljeg primera od staza koje su trasirane a nikada nisu proradile, kao sto je Struga ili pominjane Bele reke. Niti su ih dobro trasirali niti umeju da ih odrzavaju, bolje receno ne bi umeli ni kada bi to hteli.

    Mi nismo navikli da je znanje problem. Kao: mi sve umemo, ima strucnih ljudi, al nema para... E, nema strucnih ljudi.

    A korupcija je problem broj dva. Sve dok mestani reketiraju goste *"prodaja parkinga" - neodoljivo me podseca na "prodaju" cigle), nema o cemu da se prica. Mada to nema direktne veze sa skijanjem.

  10. #260

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe Pogledati poruku

    "Skijalista Srbije" imaju na Kopu sasvim dovoljan broj ratraka, savremeni su, klima, muzika, chuda... (i ratragdzija, u svakom se vozilo po dvojica) al izgleda nemaju shefa zaduzenog za staze. Mozda i postoji al' taj ne ume (ili nece) da radi svoj posao. Ako ne ume, to je bar lako, neka mu generalni, u jeku sezone napise putni nalog i posalje ga negde u Alpe da vidi kako izgleda ispeglana staza i kako je prave njegove kolege.


    Mislim da bi i generalnom neko trebalo da napise putni nalog da vidi kako to izgleda u inostranstvu. Za pocetak ne mora daleko, moze i u Bugrasku.
    Salu na stranu, mislim da je, nazalost, problem u kompetentnosti. U tom poslu u Srbiji jednostavno nema ljudi koji znaju kako bi to trebalo da se radi. Ne treba boljeg primera od staza koje su trasirane a nikada nisu proradile, kao sto je Struga ili pominjane Bele reke. Niti su ih dobro trasirali niti umeju da ih odrzavaju, bolje receno ne bi umeli ni kada bi to hteli.

    Mi nismo navikli da je znanje problem. Kao: mi sve umemo, ima strucnih ljudi, al nema para... E, nema strucnih ljudi.

    A korupcija je problem broj dva. Sve dok mestani reketiraju goste *"prodaja parkinga" - neodoljivo me podseca na "prodaju" cigle), nema o cemu da se prica. Mada to nema direktne veze sa skijanjem.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 5 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 5)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas