Strana 11 od 44 PrvaPrva ... 91011121321 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 101 do 110 od 431

Tema: Novosti sa Kopaonika

  1. #101

    Podrazumevano

    sve u svemu covek je lupio
    ski rules


  2. #102
    Ski manijak--Banja Luka-- Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    41
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    sta je ovo,kakva razlika u vremenu.na kopu jedva nesto malo snega a pogledajte jahorinu,neverovatno

  3. #103

    Podrazumevano

    Ma da bre....ovde u Obrenovcu ima vise snega trenutno nego na Kopaoniku i jos uvek pada.....neverovatno......

  4. #104

    Podrazumevano

    i danas u beogradu pada još uvek !!!

    valjda će ga biti još !?!?!

    trebalo bi i na kopu da napada ovih dana, a i vreme mu je !!!

  5. #105
    Senior Member kop avatar
    Datum registracije
    23.11.2006
    Lokacija
    Beograd - centar
    Godina
    32
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Ovaj sneg u Beogradu je tek sad prestao i ja mislim da je za ova 2 dana u Bg palo vise snega nego za 10 dana na kopu !!

  6. #106

    Podrazumevano

    Kakve su staze sad posle ove padavine?Jer ima snega svuda?Ja idem gore u ponedeljak pa neznam sta da ocekujem...

  7. #107

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od mar1u5 Pogledati poruku
    Kakve su staze sad posle ove padavine?Jer ima snega svuda?Ja idem gore u ponedeljak pa neznam sta da ocekujem...
    Stigao sam sa Kopa sinoc. Imaces snega za sve staze osim za one koje obicno ne rade, a te koje obicno ne rade su Bele Reke, Gvozdac, Ledenice, Krcmar (mozda Krcmar i ima dosta snega, ali ziczra u svakom slucaju ne radi). Za Duboku nisam siguran ali mozda ce i nju osoposobiti s obzirom na to dolazi ministar da izvoli otvoriti ziccaru.

  8. #108

    Podrazumevano

    Situacija na Kopaoniku je katastrofa. Zicare staju svaki cas, u cetvrtak - licno sam svedok - skoro nije bilo zice koja je ispravno radila. Cetvorosed Mali Karaman je stajao duze od sat pre nego sto su se setili da ukljuce ski lift. Pancic cetvorosed zastajkuje svaki cas, na maloj brzini. Gobelja dugo stajala (ljudi se penjali uzbrdo sa skijama, Jaram stajao nekoliko puta, Marine vode isto... Ljudi nervozni, biju se po redovima, deca piste... Gore od najgoreg sto sam doziveo na Kopaoniku, o kome i inace lose mislim. U petak (5.1.2007) intervenisala policija da bi zastitila da nezadovoljni ljudi porazbijaju saltere za prodaju ski-pasa. A Skijalistima Srbije i ministru Dinkicu cestitam otvaranje Duboke 2.
    Cena dvodnevnog ski-pasa je 3100 dinara, ukljucujuci i depozit.
    Izmenio/la plageton; 08.01.2007 u 02:23.

  9. #109
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    DA cuo sam da je u sredu dokle je ski pass bio upola jeftiniji sve je radilo OK ( jes da je radilo samo par zica ) u cetvrtak digli ski pass i sve je pocrkalo kaze da ni jedna zica nije radila u kontnuitetu ni 30 minuta. STrasno.

  10. #110

    Podrazumevano

    КОПАОНИК – После само четири месеца рада у отежаним условима на око две хиљаде метара, стручњаци и мајстори краљевачког предузећа „Амига” успели су да монтирају нову четвороседну жичару. Та жичара, која „покрива” стазу „Дубока 2”, производ је аустријске фирме „Допелмајер”. Како нам је рекао директор предузећа „Скијалишта Србије” Љубиша Радовановић, жичара је дугачка 1.106 метара и са највећом је висинском разликом од 395 метара. У почетку ће моћи да превезе 1.800, а касније чак 2.400 скијаша у једном сату од почетне станице до врха Караман гребен.

    Жичару је у рад пустио Млађан Динкић, бивши министар финансија у Влади Србије и лидер Г-17 плус, који је рекао да је у ову инвестицију влада уложила око 3,5 милиона евра из Националног инвестиционог плана.

    – Ово је четврта нова жичара на Копаонику – додао је Динкић – а ускоро ће бити окончана још једна, такође савремена на стази „Дубока 1”. Тако ће укупно улагање Владе Србије у овај туристички центар за протекле две године износити око 15 милиона евра. Поред тога, градимо и систем жичара на Старој планини и улажемо у туризам од којег је ове године приход био већи за 30 одсто него лане. Пошто су жичаре у државном власништву, убудуће ћемо од прихода који остварујемо у поменутим ски-центрима морати да издвајамо и за развој скијашког спорта. Јер, ако градимо олимпијске скијашке центре, морамо имати и шампионе у скијању.

    Уз ову жичару, а после чишћења стазе од преосталих НАТО бомби и ремонтовања успињаче „Крчмар”, цео систем успињача на Копаонику моћи ће у једном сату да превезе око 27,5 хиљада скијаша на сат, што скијалиште о коме је реч сврстава у једно од највећих у овом делу Европе.

    -----------------------------------------------------------

    Скијање под новим рефлекторима

    На Копаонику тренутно борави десетак хиљада домаћих и страних гостију. Пуни су сви „Генексови” хотели, као и „Конаци ’Сунчани врхови’”. На стазама има тридесетак сантиметара снега, а може се скијати и током ноћи на стази „Мало језеро”, где је пре неколико дана монтирана нова расвета за ову скијашку стазу.

    Izvor:politika
    UŽIVAJTE U SKIJANJU DOK MOŽETE

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 6 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 6)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas