Citirati Originalno postavljeno od hehehe Pogledati poruku

"Skijalista Srbije" imaju na Kopu sasvim dovoljan broj ratraka, savremeni su, klima, muzika, chuda... (i ratragdzija, u svakom se vozilo po dvojica) al izgleda nemaju shefa zaduzenog za staze. Mozda i postoji al' taj ne ume (ili nece) da radi svoj posao. Ako ne ume, to je bar lako, neka mu generalni, u jeku sezone napise putni nalog i posalje ga negde u Alpe da vidi kako izgleda ispeglana staza i kako je prave njegove kolege.


Mislim da bi i generalnom neko trebalo da napise putni nalog da vidi kako to izgleda u inostranstvu. Za pocetak ne mora daleko, moze i u Bugrasku.
Salu na stranu, mislim da je, nazalost, problem u kompetentnosti. U tom poslu u Srbiji jednostavno nema ljudi koji znaju kako bi to trebalo da se radi. Ne treba boljeg primera od staza koje su trasirane a nikada nisu proradile, kao sto je Struga ili pominjane Bele reke. Niti su ih dobro trasirali niti umeju da ih odrzavaju, bolje receno ne bi umeli ni kada bi to hteli.

Mi nismo navikli da je znanje problem. Kao: mi sve umemo, ima strucnih ljudi, al nema para... E, nema strucnih ljudi.

A korupcija je problem broj dva. Sve dok mestani reketiraju goste *"prodaja parkinga" - neodoljivo me podseca na "prodaju" cigle), nema o cemu da se prica. Mada to nema direktne veze sa skijanjem.