Počinje izgradnja četvoroseda Gobelja
14.10.2008. Kopaonik - Potpisan je Ugovor o izgradnji četvorosede žičare "Gobelja" na Kopaoniku. Doppelmayr je isporučilac operme, GP Graditelj - Ivanjica izvodi građevinske radove, a montažu firma ATB FOD iz Bora. Narednih dana se očekuje svečano otvaranje radova i polaganje kamena temeljca..
Nažalost, tenderska procedura do potpisivanja Ugovora se prilično odužila, tako da se sa radovima kreće jako kasno, i neizvestan je rok završetka. Zavisno od vremenskih uslova, puštanje nove žičare u rad se ipak očekuje tokom ove zime.
Tehničke karakteristike budućeg četvoroseda Gobelja ...
- Tip žičare - 4KSB,Isklopivi četvorosed
- Polazna stanica na1.694 m/nv na mestu odakle je polazio sada razmontirani ski lift br.13-Gobelja relej.
- Izlazna stanica na 1.926 m/nv ispod samog antenskog tornja na vrhu Gobelja.
- Visinska razlika je 232 m.
- Kosa dužina trase žičare je 845 m a horizontalna 808 m.
- Brzina 5 m/s.
- Kapacitet 2.400 skijaša na sat.
Izvor: Andrea Kočovski, predstavnik Doppelmayr-a
ovo je copy/paste sa naslovne..

Evo konacno i vesti za taj cetvorosed...dobro je da su se setili...nadam se da ce biti gotov pre nove godine jer nije velika duzina a i teren nije tezak(nema drveca koje bi trebalo da se sece i to...). Dbro je sto ce moci da se ide na tu stranu i ako se ne zavrsi na vreme jer lift gobelja greben ostaje na mestu.
U svakom slucaju drago mi je da su se oglasili i po ovom pitanju jer sam vec pomislio da su zaboravili prediz...ovaj predsezonska obecanja. Od obecanja je jos ostao snow park na gobelji, pasarela na jarmu i cini mi se da se pominjao neki tanjir koji bi isao od sredine malog karamana na vrh marinih voda (i karamana)