Strana 34 od 44 PrvaPrva ... 243233343536 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 331 do 340 od 431

Tema: Novosti sa Kopaonika

  1. #331
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Ne znam da li ste videli ali na kameri koja snima Pančić express vide se radovi na cevima za veštački sneg...
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  2. #332
    (Magare)² TADIJA_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44°48 N - 20°23 E
    Godina
    32
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    jel zna neko sta se desava sa radovima koji su bili u planu za nadolazecu sezonu?
    cetvorosed na gobelji, most na jarmu, tanjir od malog karamana do vrha karamana, bebi ski lift preko tog mosta na jarmu, SNOWPARK na gobelji? ne bi me cudilo da sad krenu da rade, nisu mogli po vrucini...
    btw sutra ujutru moze da se ocekuje prvi sneg
    PS a mozda nas ipak iznenade
    Izmenio/la TADIJA_91; 16.09.2008 u 19:37.

  3. #333
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Ma ja mislim da od toga nema nista.
    Sve oni to lepo napricaju ali se svake druge sezone desi da ne ispune ono sto su obecali.

    Jedino sto se dobro ovog leta desilo to je izgradnja vestackog jezera i sirenje mreze za zasnezivanje.

  4. #334
    (Magare)² TADIJA_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44°48 N - 20°23 E
    Godina
    32
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    a evo i prvog "snega"...nije me mrzelo da ustajem ujutru da bih uhvatio ovo :P (a ustao sam i zbog skole )
    samo su se automobili i krovovi zabeleli, ali se nadam da je ovo pocetak i da ce ova sezona biti u najmanju ruku snezna kao prosla

  5. #335
    Member svetskigigacar avatar
    Datum registracije
    18.12.2006
    Lokacija
    Leposavic/Beograd
    Godina
    39
    Poruke
    32

    Podrazumevano

    pa srecan nam prvi sneg

    dace bog, pa ce biti ovako kako tadija kaze
    Vidi! Skijam bez zuba!

  6. #336
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Pogledajte sneg na suvom rudistu.



  7. #337
    Senior Member kop avatar
    Datum registracije
    23.11.2006
    Lokacija
    Beograd - centar
    Godina
    32
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Protiverozivni radovi u ski centrima 25.09.2008.
    JP „Skijališta Srbije“ nastavlja radove na sistematskom uređenju i pripremama skijališta za nastupajuću sezonu. U ski centrima je u toku izvođenje protiverozivnih radova koji će se izvoditi svake godine u okviru redovnog investicionog održavanja skijališta.

    Ovi radovi se izvode kako bi se sanirala postojeća oštećenja na ski stazama i kao prevencija stvaranja novih oštećenja koja mogu nastati usled dejstva prirodnih faktora.

    Radovi su intezivirani u ski centru Stara planina na stazama Konjarnik 1 i Sunčana dolina, a slični radovi se izvode i na stazi Crni vrh na Divčibarama. Protiveroziona zaštita radi se u ski centru Kopaonik kao i u ski centru „Tornik“ na Zlatiboru.

    E o ovome sam govorio na pocetku godine. Verujem da ce u okviru ovoga srediti Belu reku II

  8. #338
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Ne ja mislim da ce sve staze postati kao bela reka 2.
    Ne znam da li znate da se erozija zemljista najbolje sprecava sadjenjem drveca

  9. #339
    Junior Member
    Datum registracije
    10.03.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    52
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    BEOGRAD, 28. septembra 2008. (Beta) - Javno preduzeće "Skijališta Srbije" saopštilo je da je u pripremu naredne zimske sezone investiralo oko 600 miliona dinara.

    Vršilac dužnosti generalnog direktora tog preduzeća Nebojša Skorić izjavio je agenciji Beta da su u toku radovi za veštačko osnežavanje na Kopaoniku, koji bi trebalo da budu završeni u novembru ove godine.

    "U prvoj fazi osnežavaju se staze Pančićev vrh i obe staze Karaman grebena. Vrednost opreme i radova na izgradnji i montaži je oko 2,1 miliona evra", rekao je Skorić i dodao da je za lokaciju Gobelja na Kopaoniku kupljena nova četvorosedna žičara.

    Prema njegovim rečima, u toku ove godine biće nabavljena oprema i za veštački sneg na Staroj planini, dok će radovi na izgradnji sistema početi u novoj građevinskoj sezoni.

    "Takođe radimo i na obezbeđenju infrastrukture i nabavci opreme za veštački sneg na skiljalištu Tornik na Zlatiboru, što bi trebalo da bude završeno sledeće godine", najavio je Skorić.

    Kako je naveo, u tom ski centru u toku je rekonstrukcija jednog od dva ski lifta oštećena u toku bombardovanja 1999. godine.

    On je rekao da je planirano da ski centar Tornik počne da radi u decembru, kao i ostali ski centi, a rad skijališta će biti moguć kada bude dovoljno snega za bezbedno skijanje.

    Skorić je rekao i da se u toku 2008. godine obavljaju antierozivni radovi i radovi na uređenju skijaških staza na svim planinama.

    Govoreći o kapacitetima žičara u sva četiri ski centra - Kopaonik, Zlatibor, Stara planina i Divčibare, on je kazao da sada iznose 35.000 skijaša na sat, a da će sa izgradnjom novih žičara i liftova, kapacitet biti povećani za dodatnih dve do tri hiljade skijaša na sat.

    "Proširenje kapaciteta žičara i ski liftova će se odvijati postepeno - na Staroj planini kao deo razvojnog plana Jabučkog ravništa, a na Kopaoniku i u drugim planinskim centrima postepenom zamenom zastarelih instalacija novim instalacijama većeg kapaciteta", objasnio je Skorić.

    On je rekao da bi uskoro trebalo da bude formirano i zajedničko preduzeće Skijališta Srbije i Jahorine.

    "Skijališta Srbije i Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja uputili su nacrt ugovora o osnivanju zajedničkog preduzeća Ministarstvu trgovina i turizma Republike Srpske i očekujemo da se Vlada Republike Srpske izjasni o ovom nacrtu", rekao je Skorić.

  10. #340
    Junior Member
    Datum registracije
    30.09.2008
    Lokacija
    Nis, Serbia
    Godina
    36
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    Bilo bi dobro kada bi konacno sredili Belu Reku II, da ne moram vise svakog dana kolima da idem iz brzeca!
    Totalno je porazavajuce voziti se pola sata zicarom od brzeca do kopa i nakon skijanja zuriti za tu istu zicaru za novih pola sata smrzavanja!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 5 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 5)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas