Strana 22 od 44 PrvaPrva ... 12202122232432 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 211 do 220 od 431

Tema: Novosti sa Kopaonika

  1. #211

    Podrazumevano

    U nedelju su na Pancicu punom parom radili topovi (tri komada) i to je prvi put u zivotu da sam video tako nesto; ustvari sam mislio da je to urbana mitologija.
    Naravno, to je primitivno i smesno u poredjenju sa tim kako izgledaju te sprave na drugim mestima, ali je ohrabrujuce da neko misli i o vestackom snegu.

    Nisam ekspert, ali sam nekako stekao predstavu da se to u principu radi tako sto se vestacki sneg nabaca na gomilu, pa ga onde tabaci raznose tamo gde treba. Umesto toga, ove topove su ukljucili i sneg pustili niz vetar, pa su zasnezavali celu planinu a na stazi ne znam ni da li je bilo nekog efekta. Ali, opet kazem, dobro je videti da neko nesto preduzima, pa makar i bez efekta.

  2. #212
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Ala je sve krenulo naopako na kopaoniku sto se vremena tice. U utorak 12 stepeni i sto je najgore pocinje da duva juzni vetar.

    Iskreno se nadam da je ona prognoza tacna da ce pocetkom marta da dodje zahladjenje sa snegom.

  3. #213
    (Magare)² TADIJA_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44°48 N - 20°23 E
    Godina
    32
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Ma bre nema greske, u martu ce da pane bar metar snega

  4. #214

    Podrazumevano

    Mora da naiđe još (najmanje ) jedna jaka mećava u martu. Jedini "fazon" sa martovskim mećavama i snegom (generalno kod nas) je da traje kratko posle - pa mora čovek da se naoštri - čim prođe mećava da zapali na planinu...

    Kad kažem kratko, mislim na pršav i lagan sneg - da se čovek nauživa, a posle (zbog temperature) brzo oteža (što ne smeta mnogo na stazi).



    Uh, sad mi to evociralo uspomenu na prošli mart (kako smo se prvi popeli žičarom na Ćupove ujutru, a gore preko metar svežeg snega - mi prvi na njemu), nismo stajali 2-3 sata dok nismo razvalili celu planinu i izvozili ceo sneg .

    A i pretprošli mart, isto mesto, ista situacija (samo je sneg bio peskastiji ).

    Naravoučenije: čuvajte slobodne dane - za ovakve dane, da može da se ode u sred nedelje na skijanje . To te posle drži godinu dana....

  5. #215

    Podrazumevano

    Da da mart je najlepsi na planini, jos ako se pogodi i yaj sneg stvarno se pamti. Meni je onaj poslednji aprilski ski vikend nesto posebno. Ali neka neka, evo ga jos malo pa ce mart. Ovo skijanje tera na lepe stvari za razliku od stvarnosti.

  6. #216
    Junior Member yves avatar
    Datum registracije
    09.02.2005
    Lokacija
    milky way
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bojan87 Pogledati poruku
    Ala je sve krenulo naopako na kopaoniku sto se vremena tice. U utorak 12 stepeni i sto je najgore pocinje da duva juzni vetar.

    Iskreno se nadam da je ona prognoza tacna da ce pocetkom marta da dodje zahladjenje sa snegom.

    Koja prognoza? koji sajt?

  7. #217
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Zvanican sajt hirometeoroloskog zavoda srbije www.hidmet.sr.gov.yu



    Znaci pratite onu gornju crvenu crtu to vam je maksimalna, a plava je minimalna.

    Kao sto vidite 25.26.27 svakog dana je maksimalana 14 stepeni.

    Pretposavljam da mozda neci biti toliko toplo, ali do 10 stepeni ce sigurno doci.

    To je imace temp na 1713 metara, znaci visina konaka.

  8. #218
    Junior Member yves avatar
    Datum registracije
    09.02.2005
    Lokacija
    milky way
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    zlo i uzas!!!

  9. #219
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    U cetvrtak i petak zahladjenje, ali vrlo lako je moguce da umesto snega pada kisa na kopaoniku.

    Navodno sam cuo da nas ocekuje jos jedan hladan talas pocetkom marta ( tamo oko 5-10 marta ) sa snegom.

  10. #220
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Imam dve zanimljive vesti sa kopaonika.

    Naima iz pouzdanih izvora sam cuo da ce u toku ove ili sledece nedelje na raznim zicarama poceti postavljanje kamera. Predpostavljam da ce sve te kamere biti javne, kao sto je ona sa zgrade bivseg jednoseda.
    Takodje sam u ponedeljak u pressu pronasao oglas koji su izdala skijalista srbije gde pozivaju sve zainteresovane firme radi projektovanja i izgradnje infrastrukture za vestacko osnezavanje staze karaman greben B i radi izgradnje akumulacionog jezera.

    Ako se na sve ovo doda info od ljudi sa kopa da su poceli postavljanje novih oznaka i putokaza, dolazimo do zakljucka da kop koraca u pravom smeru.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 7 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 7)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas