Strana 6 od 44 PrvaPrva ... 4567816 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 431

Tema: Novosti sa Kopaonika

  1. #51

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od D.I.M.
    Kakve su to faze u pravljenju zicara? Pravim do pola, pa posle drugu polovinu? Povecam brzinu pa, stane vise? Stavim reklamu i putokaz, pa u drugoj fazi poseta je bolja? Samo Velja i Mladja to znaju?
    Da, poveca se brzina pa moze da prenese vise...bar je tako bilo sa Pancicem....Samo mi nije jasno kakve to veze ima sa fazama radova

  2. #52

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od D.I.M.
    Kakve su to faze u pravljenju zicara? Pravim do pola, pa posle drugu polovinu? Povecam brzinu pa, stane vise? Stavim reklamu i putokaz, pa u drugoj fazi poseta je bolja? Samo Velja i Mladja to znaju?
    Izvinjavam se na off-topic, ali se meni to čini kao normalno, da kada se pusti žičara da u startu ne radi maksimalnom brzinom. Posle svih load/stretch testova da se "ubrza" žičara.. Koliko sam video u martu ove godine, ti četvorosedi i na 1800 rade sjajno, tako da nema brige , mislim da ovakve akcije (izgradnje) treba podržati maksimalno.

    Kopaonik je sa ovim novim žičarama postao pravi centar za sve skijaše..

  3. #53

    Podrazumevano

    Ma pustite zajebanciju....
    Izgleda da ce oba lifta biti isklopiva, bar sudeci prema "polupismenim novinarima".
    Na pocetku se govorilo o jednom isklopivom (dubokaI) + jednom fiksnom (dubokaII)

  4. #54
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong
    Ma pustite zajebanciju....
    Izgleda da ce oba lifta biti isklopiva, bar sudeci prema "polupismenim novinarima".
    Na pocetku se govorilo o jednom isklopivom (dubokaI) + jednom fiksnom (dubokaII)
    Na B92ci su govorili da će oba biti isklopiva. Zato i kazem da je nase novinarstvo nula.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  5. #55
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od D.I.M.
    Kakve su to faze u pravljenju zicara? Pravim do pola, pa posle drugu polovinu? Povecam brzinu pa, stane vise? Stavim reklamu i putokaz, pa u drugoj fazi poseta je bolja? Samo Velja i Mladja to znaju?
    Ista priča je i sa žičarom Pančićev Vrh ona je projektovana na 2400 skijaša na čas, a u prvoj fazi će prevoziti 1800. Jedino što mi pada na pamet je da će žica raditi još brže ako je ikako moguće ili da će korpe u drugoj fazi biti postavljene gušće kao na fixnim četvorosedima ako je i to ikako moguće
    Izmenio/la Stevs; 24.08.2006 u 13:52.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  6. #56
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Juče je počela i izgradnja žičara na stazama Duboka 1 i Duboka 2. Radove finansira Vlada Srbije, novcem iz Nacionalnog investicionog fonda, a planirano je da u razvoj srpskog turizma iduće godine bude uloženo 50 miliona evra.

    Radove na izgradnji žičara, vredne osam miliona evra, juče su simbolično otvorili ministar turizma Bojan Dimirijević, ministar za kapitalne investicije Velimir Ilić i ministar finansija Mlađan Dinkić. Da bi se neko popeo od Konaka do Pančićevog vrha nekada je bilo potrebno 25 minuta. Otkad je zimus izgrađena nova žičara, stiže se pet puta brže. Iste takve četvorosedne žičare biće postavljene i na stazama Duboka 1 i Duboka 2. Predviđeno je da se žičare kreću brzinom od pet metara u sekundi, da u jednom satu prevezu od 1.800 do 2.400 ljudi, i da počnu da rade do 20. decembra ove godine.

    Mlađan Dinkić je rekao da će novac prikupljen od korišćenja žičara biti upotrebljen za dalju izgradnju i održavanje skijališta. Prošle zime žičare na Kopaoniku prevezle su tri miliona skijaša. To je rekord koji mnogi pripisuju i tome što je najzad počelo da se ulaže u skijališta.

    Kako bi turiste privukao i u druge zimske centre, ministar turizma Bojan Dimitrijević za narednu godinu najavio je ulaganja od 12 miliona evra u skijališta na Goliji, Zlatiboru, Divčibarama i na Staroj planini. "Stara planina će do kraja dodine dobiti modernu žičaru i ski-lift. Mislim da je u turizam, kao najperspektivniju granu, potrebno ulagati od 50 do 100 miliona evra godišnje, ali bi to većim delom trebalo da budu pare privatnog sektora, koji to već prepoznaje kao dobar biznis", kaže Dimitrijević.


    To kaze B92.

    Prema njima nove zicare ce bite iste sorte kao i pancic expres.

  7. #57
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Zbog moderacije samo da prenesem Steknov post jer je pomeren u drugu temu:

    Citirati Originalno postavljeno od Stekan
    Za brzinu od 1800 skijaša na sat razmak između četverosjeda je 8 sekundi. Za 2400 razmak je 6 sekundi.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  8. #58
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Imali kakvi novih slika sa kopaonika. Jel se zna dokle se stiglo sa gradnjom dve nove zicare. Pricalo se da pocetkom septembra treba da krene izlivanje osnova za stubove, pa me interesuje jer se zaista krenulo sa tim ili ponovo nesto kasnimo.

  9. #59

    Podrazumevano

    Bio sam sad za vikend na Kopaoniku, prošetao sam malo stazama, i video sam da se nešto gradi tačno na raskrisnici ono putića što se spušta sa karaman grebena, pa se jedan deo račva za Mašinac, a drugi za crvenu duboku...

    Po veličini radova rekao bih da se radi polazna/ krajnja stanica za neku od žica, jel zna neko o čemu može tu da se radi?

  10. #60
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dvukovic
    Bio sam sad za vikend na Kopaoniku, prošetao sam malo stazama, i video sam da se nešto gradi tačno na raskrisnici ono putića što se spušta sa karaman grebena, pa se jedan deo račva za Mašinac, a drugi za crvenu duboku...

    Po veličini radova rekao bih da se radi polazna/ krajnja stanica za neku od žica, jel zna neko o čemu može tu da se radi?
    Ne verujem da ima veze sa novim žicama verovatno se nešto drugo gradi možda neki kafić ili se dovodi struja ili nešto treće. I mene baš interesuje o čemu se radi...
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 6 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 6)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas