Strana 7 od 44 PrvaPrva ... 5678917 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 431

Tema: Novosti sa Kopaonika

  1. #61

    Podrazumevano

    Meni je ličilo na stanicu za žicu, jer ima baš duboke temelje, i kad sam prolazio spremali su armaturu za dva velika stuba... Ne verujem da trafo stanica treba takve stubove i toliko betona...

  2. #62
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Pa ja koliko znam 50 metara od pajinog presla se nalazi trafo stanica tako da tesko da je to. A za kafic neverujem da grade tako duboke temelje, mozda je nesto trece.

  3. #63

    Podrazumevano

    Dao Bog da izvuku jos jednu zicu odatle na Rudiste (Pancic, prim prev). Na taj nacin bi povecali kapacitet skijanja na tom vrhu koji jos nije potpuno iskoriscen.

  4. #64
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong
    Dao Bog da izvuku jos jednu zicu odatle na Rudiste (Pancic, prim prev). Na taj nacin bi povecali kapacitet skijanja na tom vrhu koji jos nije potpuno iskoriscen.
    Realno tu ne treba nikakva žica kad naprave isklopivi četvorosed na Dubokoj I.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  5. #65

    Podrazumevano

    mozda oce da izvuku zicaru na karaman
    ski rules


  6. #66
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    I jel zna neko dokle se stiglo sa gradnjom zicara, i sta se zida na pajinom preslu ?
    Naravno i slikice su dobro dosle.

  7. #67
    Ski_Maniac Krecha_86 avatar
    Datum registracije
    06.03.2006
    Lokacija
    Pancevo
    Godina
    38
    Poruke
    15

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong
    Dao Bog da izvuku jos jednu zicu odatle na Rudiste (Pancic, prim prev). Na taj nacin bi povecali kapacitet skijanja na tom vrhu koji jos nije potpuno iskoriscen.
    Ajoooooj Crazy, jel to ironija ili patetika...? Ne mogu da verujem da kazes za Suvo Rudiste na koje vuku 4 zicare (sidro, cetvorosed pancic, dvosed centar i novi cetvorosed sa duboke) da nije dovoljno iskoriscen

  8. #68

    Podrazumevano

    Nije ironija....
    Meni nikada nije bilo jasno sto tu nije bila jedna kraca zica...od presla do vrha....na dole imas 3-4 staze lepe staze, doduse kratke....da se sit naskijas.
    U to toba altrenative su bile jednosed (19 min) ili centar (2/3 ide iznad ravnog)...doduse mogao je jednosed da se hvata na medjustanici pa da molis Boga da ti ne stane do gore (jednom sa cekao 30 min dok nisam skocio u sneg sa istog)

    Sa novim 4-sedom su se stvari prilicno ubrzale tako da realno i nije potreban novi lift...samo ja nekako jos uvek zalim )

  9. #69
    Ski manijak--Banja Luka-- Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    41
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Ikakvih novih vesti o gradnji.Dokle su Duboke dogurale?

  10. #70
    Old Member
    Datum registracije
    30.03.2004
    Lokacija
    Nis
    Godina
    51
    Poruke
    18

    Podrazumevano Novosti

    Na Kopaoniku sam boravio od 19.-21. oktobra. Prvi put sam bio davne 1986. godine, ali ovo je prvi put da sam na planini bio kada nije skijaska sezona i kada nema snega. Znam da su ovde svi zagrizeni za skijanje, ali toplo preporucujem posetu u vreme kada nema snega. Imao sam priliku da otkrijem neki novi Kopaonik.
    Bela reka sa puta.
    sl.jpg

    Prvog dana nisu radile zicare do Suvog rudista pa sam isao pesice. Laganim hodom sam stigao do crne Duboke.
    Vidi se da radovi teku nekim tempom. Stari tanjir je skinut i prave se betonske osnove za stubove. Na slikama su osnove za dva poslednja stuba. Posto je nemoguce bas svuda spustiti kamion sa betonom napravljen je cevovod. Odatle se lepo vidi Krcmar, a dobra vest da je zicara toga dana testirana.
    sl 7,10 i 12

    Sam vrh Suvog rudista i tabla sa podacima o radovima.
    sl4

    Od ranije znam da se sa Suvog rudista vidi dosta visokih planina u precniku od par stotina kilometara (Sar planina, Prokletije, Durmitor, Bjesaca, planinski venci u Rumuniji i Bugarskoj). Zimi je uglavnom losa vidljivost, a i kad dodjem na skijanje nakako na to ne obracam paznju. Na sl1 mislim da se vidi Sar planina (to je skroz ka jugu), a na sl2 mislim da su Prokletije (blagi jugozapad). Ako neko zna nesto vise o ovome, ili ako ima neke slike neka me demantuje ili potvrdi moje pretpostavke. Ako neko misli da se radi o oblacima nije u pravu. Iste slike sam mogao da snimim i sa vrha Malog jezera.

    Do samog Pancicevog mauzoleja se nije moglo doci, posto je vojska imala neke aktivnosti. Na ovoj slici se vidi novosagradjeni objekat i cisterne oko njega. Posto je zimi sve pokriveno snegom, nisam mogao ni da sanjam da postoji mnogo puteva (naravno bez asfalta) kojima moze proci mehanizacija, pa cak i do celih 2000m/nv.
    sl5

    Kamion na samom kraju cetvoroseda. Naravno i radnici koji izgaraju na poslu. Glavna zanimacija im je da sednu cetvorica u korpu, a da ih jedan ljulja. Radovi dakle napreduju kao “puz preko oranja,” ali ce sve sigurno biti gotovo do krajnjeg roka 20.12.
    sl11

    Takozvano “mondensko mesto” kafic Dolly bell” (ili kako se vec pise). Sada potpuno pusto i zatvoreno. Inace na kopaoniku nema zive duse, osim par ekskurzija. Manje-vise u konacima je sve zatvoreno i bas deluje bez veze.
    sl14 i 20

    Markov kamen. Vredi pogledati. Petnaestak minuta pesice od dvoseda za Pancic. U sred sume gomila ogromnog kamenja kao da je pala s Marsa.
    sl15

    Duboka II. Skinuta stara zica i dva poslednja stuba. Postavljanje betonske armature za novu zicu. Tempo kao i za Duboku I.
    sl3,6,8,9 i 13

    Nema veze sa skijanjem, ali sam posetio u povratku. Djavolja varos. Nesto maltene jedinstveno u svetu. Vise na www.djavoljavaros.com
    sl16

    Sve u svemu vreme kratko, ali ipak dovoljno za ovakvu pricicu.
    Skijanje je zarazno!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 7 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 7)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas