Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 18 od 18

Tema: Posećenost Kopaonika leto 2006

  1. #11
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Godina
    46
    Poruke
    62

    Podrazumevano

    @yeca

    Ja sam pokrenuo ovaj topic zato što volim Kopaonik, i zato što mi je žao da zbog ljudi koji neznaju gotovo ništa o turizmu, a vode poslovnu politiku dok planina stagnira ili propada. Na Kop. treba privući što više turista kako bi se akumulrala sredstva koja bi bila uložena u proširenje ponude, poboljšanje kvaliteta iste, zaštite životne sredine, i još puno toga...

    Na način na koji trenutno pokušavaju da zarade koji dinar, sledi jedino bankrot. Nije stvar u tome ponuditi i pružiti što manje za što veće pare. Već ponuditi što kvalitetnije za realnu svotu novca. Novac se ne zarađuje tako što ugostiš 100 ljudi za 100 evra po osobi i pritom ne uložiš ništa. A naravno 99% gostiju bude nezadovljno i nikad više ne dođe. Već ugostiš 1000 ljudi za npr. 60-ak eur po osobi. Ponudiš im nezaboravan odmor (u pozitivnom smislu). Zarada će itekako biti mnogo veća. Posebno zato što će tih 1000 zadovoljnioh gostiju preporučiti planinu svojim prijateljima. Tako da će sledeće sezone doći još najmanje 100 novih turista. A od 100 nezadovljnih turista koje si odrao ne možeš da očekuješ da će doći ponovo, a tek ne možeš da očekuješ da bi preporučili nekom da ponovi njihovu grešku.

    Evo i primera neka su troškovi hotela 50 eur.
    - Ukoliko žele da zarade 50 eur cena smeštaja bila bi 50+50=100eur.
    Na cenu od 100 eur uslužiće 100 gostiju. Što iznosi 100gostiju*50eur zarade=5000 eur.
    - Dok ukoliko su im apetiti manji pa uračunaju svoju zaradu od 10eur cena smeštaja bi bila 50+10=60eur. Na cenu od 60 eura ugostili bi 1000 turista.
    računica je 1000 gostiju*10eur zarade=10000eur. i svi bi bili zadovoljni.


    A što se tiče cena ski pasa za koje kažeš da nisu menjane pogledaj linkove pa sama prosudi.
    http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri...ne_kop2006.htm
    http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri...ne_kop2005.htm

    Pozdrav.
    Izmenio/la ThE_MaN; 03.09.2006 u 17:46.
    -= Craig Kelly is my copilot =-

  2. #12
    Ski_Maniac Krecha_86 avatar
    Datum registracije
    06.03.2006
    Lokacija
    Pancevo
    Godina
    38
    Poruke
    15

    Podrazumevano

    Dokle god Genex bude drzao Kopaonik, nema mu pomoci

  3. #13
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Godina
    46
    Poruke
    62

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od oggy
    Otisao sam i ja da pogledam, te cijene su po jednom nocenju, ne za sedam dana.

    Izvinjavam se svim članovima foruma na gruboj grešci.

    editovaću pomenuti post.

    Ali mislim da je i dalje ponuda sa tim cenama daleko povoljnija u odnosu na Kopaonik. tj. da se daleko više dobija za uložen novac.
    Izmenio/la ThE_MaN; 03.09.2006 u 17:40.
    -= Craig Kelly is my copilot =-

  4. #14
    Junior Member yeca avatar
    Datum registracije
    27.08.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    39
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    @ The Man:
    Bez obzira na sve, mislim da preteruješ - nije baš toliko očajno stanje na planini. Da ovo pričaš pre 10ak godina pa i da se složim s tobom, ovako... izvini ali ne slažem se da je toooooliko loše... Uostalom, ko te tera da ideš na Kop... Možeš da zapališ i u Austriju

    Imala sam priliku da upoznam Nebojšu Mitrovića (nekadašnjeg prvaka države u skijanju, sada člana SNOWMANIA-e, inače sina cenjenog našeg arhitekte koji je sve ono što vidite na Kopaoniku, od hotela do staza, projektovao) koji mi je rekao da Kopaonik ima potencijala da bude vrhunsko nordijsko skijalište (i kao takvog bi ga savršeno prodavali Norvežanima) a mi ga prodajemo kao osrednje alpsko. Mislim da je čovek apsolutno u pravu jer je najveći broj staza na Kopaoniku upravo osrednje težine i teško je i naći predeo na kom bi se napravila neka crna staza... Dok je samo jedna, za koju se sigurno zna, nordijska staza (mislim da se zove Crvene bare) dužine 6 km... a tek za ove što bi se napravile...

    Verujem da problem našeg ski centra leži malo i u tome...
    Zato će ga Stara planina prešišati....

  5. #15
    Member stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    60
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od yeca
    ... Uostalom, ko te tera da ideš na Kop... Možeš da zapališ i u Austriju
    Apsolutno tačno i potpuno ispravno. Kao rezultat toga evo isječka iz e-maila koji sam primio prije tri dana u sklopu rezervacija koje pravim za sebe i prijatelja sa porodicama:
    "betreffend Ihrer Anfrage, kann ich Ihnen gerne mitteilen, dass ich in der Zeit v. 06.01.07 - 20.01.07 noch 3 Appartements frei habe.
    Der Preis pro Apartment u. Tag (bis 5 Personen) Euro 40,-
    (bis 6 Personen) Euro 43,-
    Nebenkosten: Endreinigung Euro 35,-
    Orts.Nächt.Taxe pro Person u.Tag (ab 16 Jahren)Euro 1,85
    Strom nach Verbrauch."

    Apartmani su 30m od staze i super opremljeni. Većina koja prati forum zna o kom je skijalištu riječ.

  6. #16

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Apsolutno tačno i potpuno ispravno. Kao rezultat toga evo isječka iz e-maila koji sam primio prije tri dana u sklopu rezervacija koje pravim za sebe i prijatelja sa porodicama:
    "betreffend Ihrer Anfrage, kann ich Ihnen gerne mitteilen, dass ich in der Zeit v. 06.01.07 - 20.01.07 noch 3 Appartements frei habe.
    Der Preis pro Apartment u. Tag (bis 5 Personen) Euro 40,-
    (bis 6 Personen) Euro 43,-
    Nebenkosten: Endreinigung Euro 35,-
    Orts.Nächt.Taxe pro Person u.Tag (ab 16 Jahren)Euro 1,85
    Strom nach Verbrauch."

    Apartmani su 30m od staze i super opremljeni. Većina koja prati forum zna o kom je skijalištu riječ.
    Stekane bato daj za nas koji ne znamo nemacki da i mi patimo jos vise pozdrav

  7. #17
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Godina
    46
    Poruke
    62

    Podrazumevano

    Yeco bez ljutnje.
    Možda malo i preterujem. Samo informacija da je možda moje mišljenje "najobjektivnije". I da nemam razloga da pljujem po kopu(mislim da nisam ni pljuvao). Sve što sam napisao je iz najbolje namere.

    Meni Kopaonik odgovara gotovo kakav god da je (mada uvek može bolje). Zato što imam svoje parče zemlje na njemu. Izgrađen lep objekat koji intezivno koristim. I naravno ne košta me ništa smeštaj. I iz svega toga se vidi da ću uvek biti pre na Kopu nego u Austriji ili gde već.

    A ovo inače i govorim zato što će ga Stara planina itekako prešišati ako se nešto u skorije vreme ne promeni. I ne bih voleo da se posle investicije ove dve zice duboka 1 i 2. Ne ulaže ništa više i da planina počne da stagnira zbog slabog interesovanja turista za Kopaonik a sve većeg interesovanja za Staru planinu. A to nikako ne bih voleo.

    Pozz
    Izmenio/la ThE_MaN; 03.09.2006 u 23:27.
    -= Craig Kelly is my copilot =-

  8. #18
    Junior Member stojke avatar
    Datum registracije
    03.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    41
    Poruke
    21

    Podrazumevano

    Sad cu malo sa zakasnjenjem da se ukljucim u pricu o 900 turista na celoj planini. Mislim da problem nema mnogo veze samo sa Kopaonikom.


    Da li ste u turistickim agencijama vidjali ponude za letovanja na nasim planinama?

    Ne, uopste ili iiiiizuzetno retko. Samo more, more, more. Ovog leta sam trazio neko krace letovanje (5-7 dana) i u zemlji. Po novinama, na internetu, nista... tj vrlo vrlo slabo. Ponegde se spominje Zlatibor, Tara skoro nigde (a ionako je non-stop sve popunjeno, tamo treba da se rezervise par meseci ranije), Kop isto vrlo malo, Palic se provuce po negde. O Vlasinskom jezeru npr. ne vredi ni razmisljati, jedino covek da zove hotel direktno pa da vidi.
    Ako ne postoji ponuda, kako neko da ode tamo. A opet ako se ljudi ne interesuju za to ne mogu da se formiraju realne cene, kako kad niko ne ide (onda standardno za nase, hoteli razrezu cene, po principu ajde da oderemo ovo mali gostiju dok ih jos ima). Naravno agencijama se ne isplati da drze ponude vezane za domaca odredista jer, svi bi na more. Nasi ljudi su generalno otupeli i bez ideja, svi misle da je jedini vid letovanja odlazak na more(turizam nije jedina oblast gde vlada otupelost i pomanjkanje ideja). Nama treba jedan sveobuhvatan brainwashing, pa onda sve iz pocetka. Jos jedna boljka vezana za ovo su banje; npr. Vrnjacka banja - fuj. to je mesto za babe i dede. Bio sam tamo nekoliko puta leti (doduse poslednji put pre nekoliko godina), i ne vidim sta je to toliko bapski. Uopste nije lose. Onda ispadne da su Karlove vari pune ljudi svih godista, sto znaci da ni odlazak u banju nije tako losa ideja. Ili to samo ovi luzeri u Evropi ne znaju nista bolje

    Ne verujem da ce ovde biti nekog znacajnog pomaka u skorije vreme, tj da ce doci do nekog prosvetljenja ljudi po pitanju planina, banja i jezera leti (nadam se da gresim). Jednostavno dok ljudi ne izbiju (ili im se ne izbije) iz glave da je jedini vid letovanja odlazak na more nece se nista promeniti. Na Kopu ce leti biti pusto, u Vrnjackoj banji ce biti sami babe i dede, a ja cu i dalje leti ici na more i tamo se smarati po ceo dan. Ili mozda necu, mozda ubedim okolinu da odemo na Kop i leti.
    A sto se tice mora, ne vidim sta je ljudima toliko zanimljivo u celodnevnom cvarenju na suncu. I tako svaki dan iz pocetka.
    Izmenio/la stojke; 04.09.2006 u 04:16.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 8 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 8)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas