Strana 11 od 12 PrvaPrva ... 9101112 PoslednjaPoslednja
Rezultati 101 do 110 od 112

Tema: Cene ski pass-a

  1. #101

    Talking

    OK je to, ali moramo biti realni, ipak su "skucali" 7 mil EUR za samo ove dve nove žičare..

    Svi želimo da bude još bolje, i žičare, i novi ratraci, i topovi za sneg. Verujem da će sledeće godine krenuti dalje (ratraci, topovi) i da će verovatno još podići pass - ali to smo i tražili .

    Kada se sve sredi, biće pass kao i u Banskom ~140EUR za 6 dana, to je cilj .

    Naravno, postavlja se pitanje ko će to da plati, ali slično je i u Bugarskoj/Banskom...
    Izmenio/la wlad; 04.12.2006 u 23:25.

  2. #102

    Podrazumevano

    Da bi bilo kao u Banskom moraju i da dodaju jos 500 m nadmorske visine...

  3. #103

    Podrazumevano

    Pa jeste , mada, koliko sam ja čuo Bansko zn da ima dosta loše vreme, može da te uhvati kiša (ako nemaš sreće) u sred sezone..

    Ili sam ja to pomešao sa Borovecom?

  4. #104

    Podrazumevano

    ma gde se moze iskoristiti svih 7 dana realno za skijanje !!!

    nikako !!!

    još ako se dolazi busom, nema šanse !!!!

    ma preskupi su i to sve vrišti !!!

  5. #105

    Podrazumevano

    Kako bre ne moze. Ja sam prosle godine imao 7 nocenja, uzeo poludnevni od 12h prvog dana i posle toga 7-modnevni koji sam koristio poslednjeg dana do 14:30 (ili tako nesto). Vreme mi je bilo uzas, magla 7 dana i nesto malo sunca, ali to me naravno nije omelo. Kada postoji volja, sve je izvodljivo. Ne kazem da je prijalo kao kada bi bilo lepo vreme, ali ja sam tamo bio zbog skijanja i sve je tome podredjeno.

  6. #106
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Godina
    46
    Poruke
    62

    Podrazumevano

    Jesu potrošili 7 milona eura, ali to su naše pare. Pošto su prodali društvene firme znači i da su pare od prodaja firmi društvene. Odlično je što su uložili tolike pare u skijanje a ne u nešto drugo. Tako da ispada da su potrošili naš novac na te žice.

    Sa druge strane koliko sam informisan jedina podela u buugarskoj za ski pass je u tome dali si Bugarin ili neki stranac. Ovi drugi plaćaju tu cenu od 140eur. dok bugari plaćaju manje. ZAr nisu mogli i ovi naši tako nešto da naprave. I da stranci plaćaju deo našeg ski pass-a. Kako su krenuli nas će proterati sa planine trenutnom cenovnom politikom i posvetiće se samo strancima. Samo da još jednom podsetim da su građani Srbije dali pare za izgradnju žičara. A ne neki direktori nekih novosnovanih preduzeća. Inače ti iz Jp skijališta samo ubiraju prihode na naš uložen novac. A mi još moramo da plaćamo punu cenu kao i starnci.

    Mislite o tome!
    Izmenio/la ThE_MaN; 05.12.2006 u 01:14.
    -= Craig Kelly is my copilot =-

  7. #107

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ThE_MaN
    Inače ti iz Jp skijališta samo ubiraju prihode na naš uložen novac. A mi još moramo da plaćamo punu cenu kao i starnci.

    Mislite o tome!
    Da te ispravim, mi placamo vise nego stranci. Prema Thompsonovim cenama, sestodnevni ski pass je 58 GBP, odnosno 6800 din po danasnjem srednjem kursu, dok ga mi placamo 8000 din. U svakom slucaju, bruka..

    Inace, ne postoji nijedan ekonomski rezon da stranci i lokalci placaju razlicite cene ski passa. Konkretno u slucaju Banskog, to nije ni vazno jer su staze i liftovi u privatnom vlasnistvu (mafija), odnosno pod zakupom. Ali, kod nas..

  8. #108

    Podrazumevano

    Sad ćemo da odlutamo u diskusiji , al dobro .

    Jesu oni napravili žičare od naših para, ali ipak moramo da plaćamo pass, od čega će napraviti sledeću / održavati postojeće?

    Ista je logika i za autoputeve, napravljeni su od naših para, ali ipak moramo da plaćamo putarinu.

    Strancima se ne naplaćuje skuplje pass zato što želimo da ih privučemo da dolaze (i "devize" sa njima) u državu..

    I Bugari ukidaju različite cene, ulaze ljudi u EU pa moraju da se prilagođavaju svetskim standardima .

  9. #109

    Podrazumevano

    samo sto se tice skijanja svih 7 dana,u Banskom je to nemoguce ako je lose vreme,zato sto da bi se popeo gore do prve zice moras da ides gondolom oko pola sata koja ne radi po losem vremenu,jedino na jahorini su nas pustali da skijamo na nasu odgovornost..a mozda ni to nije dobro..u svakom slucaju trebali bi da vracaju pare u slucaju loseg vremena..a i sad ste me podsetili sa tom razlikom u ceni za Bugare i ostale,to sam i zaboravio..uzas..

  10. #110

    Podrazumevano

    Ma kakvo Bansko, Kop je zakon!
    Svaka cast Skijalistima za cene i za uredjenje staza!
    Dolazim i ovaj vikend!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas