Pogledati rezultate ankete: Da li su najavljene cene ski pasa previsoke?

Glasača
3. Vi ne možete glasati u ovoj anketi
  • Apsolutno

    2 66,67%
  • Malo su vise , ali nema veze

    1 33,33%
  • Potpuno su OK

    0 0%
  • Niske su u odnosu na okruzenje

    0 0%
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 17

Tema: Cene ski pasa ove godine

  1. #1

    Podrazumevano Cene ski pasa ove godine

    Najavljene su nove cene ski pasa i usluga.
    Sta vi mislite o tome?

  2. #2
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    54
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Nisam siguran ali mislim da je u € ?ak i nešto niže nego prošle godine.

  3. #3

    Podrazumevano

    66% ljudi na forumu misli da su visoke?!
    licno, mislim da nisu! sta biste tek rekli za austriju, svajcarsku, i ostale zemlje, u kojima cena ide oko 200 eura!? na kopu je oko 75e , a na jahorini oko 67 eura. obzirom na ponudu staza to ipak nije previse, zar ne?!

  4. #4

    Podrazumevano

    A šta je na raspolaganju za tih 200 evra ?
    Ži?are od pre 15 godina...neverujem 8)

  5. #5

    Podrazumevano

    centar Chamonix:
    cele godine radi 5 uspinjaca;
    “Aiguille du Midi” pravi prirodni spektakl na visini od 3.842m; Iz Chamonix-a polazi cuveni turisticki voz koji se penje do visine od 1.913m. Njime se moze doci do glecera, nazvanim “more leda”, dugackim 7km, debljine preko 200m, sa ukupnom povrsinom preko 40km2;
    Najcuvenije francusko drustvo planinara je smesteno u Chamonix-u;
    Sve zicare u dolini Chsmonix-a medjusobno su povezane ski-busem.
    Piste: broj zelenih pista- 13; broj uspinjaca (vucnica)- 19; broj plavih pista- 28; snowboard piste; broj crvenih pista - 25; nocno skijanje; broj crnih pista - 13; broj zicara (sedeznica) - 16.

    SKIPASS MONT-BLANC - koriscenje svih skijaskih domena cele doline ukljucujuci les Houches, kao i italijanski domen Courmayeur / Val Veny en vallee d`Aoste.
    ukljucuje i Ski Bus u svakom naselju zvani “ski bus station”. Skipass Mont Blanc daje pravo i na lift-uspinjacu l`Aiguille du Midi do 1913m. (nije ukljucen medjugradski bus, visi deo uspinjace l`Aiguille du Midi do 3842m, kao ni telepherique Lognan/les Grands Montets).

    cena: 185 eura, prava sitnica, zar ne?!

  6. #6

    Podrazumevano

    Pa upravo to sam i pokušao da kažem.

    Cena jeste 185 evra ali šta se sve nudi....
    Pristao bih i da je cena na Kopu 120 evra ali da nemoraš da gledaš u nebo da li ?e biti skijanja ili ne?e i da li ?e srbijanac da pali ratrak ili ga mrzi...

  7. #7

    Podrazumevano

    ... i da li ce opojni miris izduvnih gasova motornih sanki da se siri planinom.... ili ce neki od priucenih "vozaca" i da te pregazi!

  8. #8

    Podrazumevano

    ... i da li ?e majstor da ugasi dvosed centar ?im vetri? dune...

  9. #9

    Podrazumevano

    Hmm, ne znam za cene u francuskoj ali u Italiji SuperSki Dolomiti pass je koshtao 30 evra za dan dok je na nedeljnom nivou bio neshto jeftiniji oko 28 po danu... Ne znam, iskreno, mislim da je cena na Kop-u manje vishe realna, pogotovo u odnosu na Jahorinu gde sam bio u januaru 2004 (mozhda je jedinstveno iskustvo, ali tamo je tek bila havarija).

    Sa jednom OGROMNOM napomenom, trebali bi uvesti pass sa poenima, koliko skijash - toliko ti se skida bodova. Onda ne bi bilo zabushavanja tipa gashenje zhice, vetar itd... Jer ako ne troshish bodove, nema kupovine novog pass-a!

    U Italiji na srecu postoji ta varijanta, pa koliko para toliko i muzike... Sistem razlikuje vrednosti bodova po stazi, tako da recimo ako hoce da "zaposle" manje prometne staze - skida manje poena...

    Zakljuchak: kada bi se ovo uvelo em shto bi staze bile izbalansiranije, em shto bi ljudi bili zadovoljniji (npr ne rade zhice - ne gube novac). Mada opet, vratimo se u realnost - Srbija bre!

  10. #10

    Podrazumevano

    tesko da ce ta varijanta ski pasa zaziveti u nasoj zemlji. pa ko ce onda imati korist od toga?! skijasi? ma ko su oni....
    ipak, kod nas je jos uvek sve u parama, na zalost!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas