Bih u Brzeću za vikend 21-22.10.2006 god. I malo sam se neprijatno iznenadio. Ono što sam video na početku žice-staze Bela reka 1 lično me je malo zateklo.
Meni ono što sam video liči na pravi urbanistički haos. Bez obzira što za pojedine objekte navodno postoje dozvole. Postoje i objekti o kojima se nezna ništa. Niti ko je investitor, broj dozvole, izvođač radova...

Prvo mi je upao u oči objekat koji se nalazi između Hotela Bele staze i Zvezda (Bela reka) u onom truglu gde su se inače ranije parkirali gosti ova dva hotela.


Levo od gradilišta je Hotel Bele staze, dok krov koji se vidi iza gradilišta pripada hotelu Bela Reka.


Isti objekat samo snimljeno sa suprotne strane. Put koji se vidi sa leve strane u unutrašnjosti gradilišta do same ograde je inače nekada korišten kao autobusko stajalište. Koga sada naravno nema.


Evo malo podataka o objektu. A kako sam "nezvanično" saznao vlasnik objekta je Jagodinac Dragan Palma.

Krenuh malo uz stazu kada sa zaprepašćenjem zatičem sledeće slike. Sa leve i desne strane polazne stanice žice Bele Reke1 dva nova hotela koji bukvalno izlaze na samu stazu. Kako ja vidim izgleda da će mo morati da skidamo opremu i da se probijamo pešice prilikom spuštanja niz Belu reku 1 na prilazu početnij stanici. Probijaćemo se između automobila pošto će prostor ispod žice, koliko sam video biti namenjen parkingu.


Objekat iza korpi je vila Jelak.


Ovo je objekat sa suprotne strane vile Jelak o kome ne postoje nikakvi podatci.

Nastavak sledi.