Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: Pukla sajla na Centru?!

  1. #1
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano Pukla sajla na Centru?!

    Sad gledam vesti na BK i javljaju da je pukla sajla na Kopaoniku kako oni kažu "Pukla sajla na gvozdcu iznad Malog Jezera". Očigledno da su mislili na Centar sobzirom da ima 5-6 teško povređenih i da su pojedini prebačeni na VMA! Ima li neko neke bliže informacije?
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  2. #2

    Podrazumevano

    b92 zvao GSS na kopu kazu da je pukla sajla sidra na gvozdacu i da je dvoje lakse povredjeno?????
    sad ce da jave nesto na RTS cekam
    u svakom slucaju STRASNO

  3. #3

    Podrazumevano

    evo i RTS potvrdjuje info sa B92 kazu nista strasno

  4. #4

    Podrazumevano Ne odrzavanje zica i neodgovornost direktora centra

    Strasno,jezivo,jezivo,a svi vole da uzmu 5200 dinara po osobi,a da se ne odrzava.EEEE u sretnoj zemlji bi direktor centra dobio dozivotnu robiju,i nikada iz zatvora ne bi izasao.A bogami ima tu i dosta neodgovornosti radnika na zicarama,koji su vrlo cesto pod dejstvom alkohola,i nisu u mogucnosti da obavljaju i te kako odgovoran posao.Pisao je vama vas Dzudzumara da ce se ovo desiti.Pa oni nece da promenie dascice na sedeznicama.A sada ce i osiguranje da pukne debeli novac.Jer bolje je biti magarac kada te vodi lav negoli lav kada te vodi magarac,pozdrav vas Dzudzumara :twisted:

  5. #5
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Sad sam zvao telefonom i dobio informaciju iz prve ruke da je pukla ili iskočila sajla na Gvozdcu i da je ima dvoje lakše povređenih.

    Nije mi samo jasno kako neko može da prenese tako netačnu vest bolje rečeno toliko netačnu!. Milsim javiti da su čak neki i završili na VMA!!! Mogu da zamislim reakciju ljudi kojima neko zimuje gore! Iskreno i ja sam se zabrinuo za par ljudi koji su na Kopaoniku.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  6. #6

    Podrazumevano

    Danas sam na vestima čuo da se deslia nesreća na Kopaoniku. Malo su pobrkali lončiće (Gvozdac iznad Malog jezera), ali nesreća se ipak dogodina i nadam se ipak nije biolo puno povredjenih i da povrede nisu opasne. Razlog zbog koga je došlo do nesreće ćemo nadam se saznati, ali iz iskustva smatram da je kriv ljudski faktor. Na Kopaoniku sam bio krajem februara i tada sam video da dvosed Duboka 2 nije siguran. Nesigornost je u tome što skijaš sa velikim naporom može da spusti zaštitnu ogradu. Većina dece to ne uspeva, tako da se do vrha voze držeći se ogradu koja je sa strane. Jednom sam čak i zaustavio žičaru i naterao radnika koji radi na kraju žičare da on pokuša spusti ogradu. Jedva je to uradio, ali je našao opravdanje da je on tu samo na ispomoći(!?). Problem sam prijavio i ski inspektoru, ali su mi, istina ljubazni inspektori, rekli da to nije u njihovoj nadležnosti i pozvali osobu koja je zadužena za održavanje žičara. Njegov odgovor je bio da znaju za problem, ali da ne mogu da ga reše. Izgleda da treba neko da nastrada.

  7. #7
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Kakva je bezbednost na npr. žičarai Bela Reka II najbolje govori ova fotografija koju sam fotografisao prošle godine:

    http://ept.kg.ac.yu/kopaonik/Kopaoni...nje%20zice.JPG

    PS: Koliko sam primetio ove godine su "kao" renovirali BR II ali čini mi se da je sajla ostala ista.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  8. #8
    Junior Member stojke avatar
    Datum registracije
    03.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    41
    Poruke
    21

    Podrazumevano

    Dok ne saznamo pravu verziju dogadjaja bice jos mali milion spekulacija,ali sam cuo da je neki $#&$%@*%$#@%* koji se vozio ispred ove dvojce povredjenih prekasno pustio sidro koje se zakacilo i pokidalo ko zna sta sve ne.

  9. #9
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stojke
    Dok ne saznamo pravu verziju dogadjaja bice jos mali milion spekulacija,ali sam cuo da je neki $#&$%@*%$#@%* koji se vozio ispred ove dvojce povredjenih prekasno pustio sidro koje se zakacilo i pokidalo ko zna sta sve ne.
    Takav je isti bio izveštaj kada je meni izletela sajla na Dubokoj tj. neki lik je prekasno pustio tanjir. Međutim mislim da ovede nije reč o tome sobzirom da je koliko sam na brzinu video na TVu pao ceo poslednji stub iza koga je protiv teg, a to je čini mi se nemoguće ma koliko kasno pustio sidro

    PS: Sve mi se više čini da če Ledenice prerasti u rezervne delove za Gvozdac kao što je to svojevremeno bila i Struga.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  10. #10

    Podrazumevano

    Igrom slucaja bila sam prisutna kada se Gvozdac raspao i sve sam videla.Prolazila sam bas pored gornjeg dela zicare,sa namerom da se spustim dole niz Gvozdac kada sam zastala jer se cuo neki cudan zvuk.Ljudi su gledali prema ogromnom tocku koji okrece zicaru.Niko nije imao pojma sta se desava ali definitivno je bilo nesto cudno u tom zvuku.Izgledalo je kao da ce se tocak otkaciti od stuba koji ga pridrzava.Tada je odleteo neki crveni metalni deo pretpostavljam sa tocka,tako je bar izgledalo(a i tocak je crvene boje) i tocak je pao,kao i konstrukcija iza.Pozvali smo GSS i dosli su neki ljudi na motornim sankama koji su prevezli lika koji je bio na zicari kada se srusila.Glava mu je bila prekrivena majicom punom krvi,(da li je to laksa povreda? :? ).Zatim su prevezli jos jednu osobu na nosilima(pretpostavljam da je i to laksa povreda-kako je neko na tv izjavio).Ostatak nisam zelela da gledam...Usput neko je tvrdio da se to desilo jer se jedan skijas ranije pustio,medjutim to nije istina,nesto je moralo biti u mehanizmu zicare sto je otkazalo :cry: ! A i moji prijatelji su bili na zicari koji su se malo rasekli i povredili ruku,ali izgleda da se ni to ne racuna u one povredjene,jer dva povredjena ipak nisu razlog za neciji otkaz,a troje vec mozda?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas