Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 67

Tema: Struktura gostiju na Kopaoniku

  1. #41
    Junior Member stojke avatar
    Datum registracije
    03.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    41
    Poruke
    21

    Podrazumevano

    Дакле од почетка ове теме је свашта написано али ово последње ...
    срки85, само се питам да ли ти нас све овде зезаш или стварно мислиш све то што си написао???

  2. #42

    Podrazumevano

    Da volim Engleze, ako govorim kolektivno kao naciju, ne mogu iz najprostijeg razloga jer su tu istu planinu zasuli kasetnim bombama koje su zabranjene svim ratnim konvencijama. Nisu imali obzira ni prema nacionalnom parku! O kakvoj mi onda kulturi govorimo?
    O ovome sve vreme pricam samo sto to prepametni likovi ne znaju da procitaju

  3. #43

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Symon
    O ovome sve vreme pricam samo sto to prepametni likovi ne znaju da procitaju
    Sajmone, ja te potpuno razumem, ali stvar je u tome da svojim stavom, narocito ukoliko dobijes priliku da ga glasno demonstriras pred tim istim englezima, na neki morbidno posredan nacin, upravo potkrepljujes argumente za to isto bombardovanje..

    Poseta stranaca na Kopaoniku je izuzetno vazna stvar. Razlog za to nisu pare koje ce na Kopaoniku ostaviti (jer nece, tu se svi slazemo), vec prilika da se popravi imidz zemlje (koji smo sami pokvarili glasajuci devedesetih). Od sredine devedesetih radim skoro iskljucivo sa strancima, ne zato sto ih volim (da ih volim vise od Srbije, odavno bi otisao iz zemlje), vec zato sto placaju dobro i (uglavnom) postuju dogovore. Imidz zemlje nije fiktivna kategorija vrednosti samo zato sto ga neuki politicari cesto uzimaju u usta, vec zato sto dramaticno moze da utice na strane investicije, a sa tim i otvaranje novih radnih mesta, vece plate i... znas vec o cemu pricam. Sam kazes da si proputovao celu evropu, valjda si video i neke dobre stvari..

    Mislis da bi uopste bilo bombardovanja da je krajem devedesetih US Steel uzeo Sartid, Philip Moriss DIN, BAT DIV, Citi banka Komercijalnu, a na kraju krajeva, Kopaonik bio pun stranaca ? Ma nikog ne bi bolelo uvo za ljudska prava, a Natasa Kandic bi, fala bogu, bila pripravnica u nekom Zavodu za socijalno... Da je tako bilo i ja bih sada imao 50 zaposlenih, slucajevi kao sto je ovaj tip koji brani svoj dizelaski nacin zivota, van zakona do samodestrukcije, ne bi ni postojali, a Stara planina bi vec bila ski centar..

    E sad, zamisli da ti licno nakrsis nekom englezu na stazi bez ikakvog povoda (jer on tvoj motiv ne moze da razume), pa te neko vidi i oseti se jos hrabrijim pa uradi, ne daj boze, jos nesto gore... To krene zacas - svi smo jos uvek puni emocija posle sranja kroz koja smo prosli. A mozda bas sada neki rodjak tih istih rudara engleza, samo zato sto su mu preneli da postoji tamo neka Srbija i da je tamo super, razmislja o tome da ulozi n miliona EUR u hotel na Babinom Zubu. Da li imas predstavu koliko to moze da znaci onim ljudima iz Crnog Vrha, Kalne, Knjazevca, Pirota ? Znas koliko sam staraca tamo cuo kako se hvale da ce deca da im se vrate iz VELIKOG grada u selo, ej ?! Veruj mi da stvari tako funkcionisu, bogati ljudi velike pare trose impulsivno, a stekaju se na sitnim troskovima.

    Znaci, jeste sve u parama, i pare nisu ni lose ako ces zbog njih ziveti onako kako zelis.. Ne moras da volis strance, siguran sam da imas neki razlog za to, ali se valjda slazes sa mnom da je VAZNO da ih ovde bude sto vise i da se sto bolje osecaju..

  4. #44
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    19.11.2004
    Lokacija
    Beograd - Los Angeles
    Godina
    42
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Srki,kad skijas izvan staza neugrozavas nikoga osim sebe a kad vozis sanke po stazi direktno ugrozavas sve koji se na njoj nalaze ,stoga nemoj vise da poredis babe i zabe.
    Izmenio/la zloglasni; 22.11.2006 u 11:43.

  5. #45

    Podrazumevano

    ne ja nikad nisam bio protiv dolazaka stranaca ja nemam nista protiv da dodje i 50000 engleza i da babin zub i jos 5 takvih skijalista nikne u srbiji ali imam protiv vaseg stav da grand prodaksen motorne sanke moj nacin zivota treba zabraniti dok u engleske rudare treba da gledamo kao u bogove mnogo mi smeta ta kalabuka oko engleza kao stizu nam englezi kako ce oni moci da skijaju od ovih kao sto sam ja!

    a ja ne poredim babe i zabe zabranjeno je zabranjeno pa sad dali ugrozavao drugoga ili ne to je ipak zabranjeno?

    a inace mrznju prema strancima mnogo vise vi imate nego ja ja to sto su nas bombradovali 99 mnogo manje osecam nego vi ja mrznju prema strancima imam u nekim drugim stvarima i da u evropi ima dobrih stvari ima cak ima i idealno uredjenih evropskih regija i drzava ali isto tako i ima onih koje su odvratne i u kojima su zakoni odvratni da srbija bude kao severna italija da ali da bude kao danska i engleska nikad!

  6. #46
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Godina
    46
    Poruke
    62

    Podrazumevano

    Skijanje van staza je daleko od zabranjenog. Jedino skijalište ne odgovara za posledice takvog skijanja. Tj. povrede nastale van staza ne podležu osiguranju koje se stiče kupovinom skipass-a u inostranstvu. Dok kod nas i ne postoji takvo osiguranje. Skijanje van staza se ne preporučuje zbog rizika od lavina, propadanja niz litice....

    Svi bez obzira na sredstva(parice) kojima raspolažu trebaju da uživaju u planini na svoj način, ali da ne smetaju jedni drugima. I da ne ugrožavaju jedni drugima bezbednost.

    Što se tiče onoga ko ima pare a ko nema. To je veoma relativno. Samo jedan info većina nas sa foruma provodi 30+ dana na snegu minimum. Tako da je veliko pitanje ko potroši više para na planini. Ali je način na koji se rasporede troškovi bitno drugačiji. I mnogo veliki broj članova foruma su stariji ljudi i ne žele da ističu svoja materijalna bogatstva. Ipak to rade samo klinci i oni koji su to u duši.

    Što se tiče starnaca, najnormalinije je da u početku dolazi samo socijala. Pošto oni nemaju para za mondenska mesta. Ali sa obzirom na kakvom smo glasu bili. Elita neće sama da dođe i da rizikuje. Moraju prvo zamorčići da testiraju mesto. A samom pozitivnom reakcijom ovih bez para, doći će i ovi drugi lovatori. Kako bi probali da naprave još brdo para sa minimalnim ulaganjima.
    -= Craig Kelly is my copilot =-

  7. #47

    Podrazumevano

    Diskutujete kao da ste svu u najgorem dobu adolescencije.

    Stranci su itekako potrebni Srpskom turizmu, pogotovo Englezi koji imaju mnogo veću platežnu moć nego ostatak EU.

    Tvrdnje da oni ne troše pare na Kopaoniku su smešne. Možda ne troše mnogo u poređenju sa onima koli zimuju na St. Moritzu, ali za naše uslove troše itekako, a što je opet za njihovu platežu moć smešno. Tipa da ih večera u super restoranu košta 30 funti, a za te pare u Londonu oni ne mogu da jedu u McDonaldsu, i uostalom sve ostalo je za njih u Srbiji smešno jeftino, a nama super keš.

    A na stranu to što je to extra za imidž Srbije, i što me čisto oblije neka toplina oko srca kad vidim ovakvu jednu reportažu:

    http://www.youtube.com/watch?v=02Z1llYbBP0

    Drago mi je da i mi konja za trku imamo.


    A sad što se tiče motornih sanki. Korisna stvar za one koji imaju vikendice na planini i borave duže vremena u istima, izbegavaju se gužve sa automobilima i džipovima, smanjuju problemi sa parkingom, prohodnije od automobila itd. Mada je generalno vožnja sama po sebi malo sado-mazo zbog hladnoće i svega, ako ti je to primarno prevozno sredstvo... Jer gde god da kreneš moraš da oblačiš full zimsku opremu, tako da to definitivno nije sredstvo da se kao središ pa izađeš u kafić uveče. (kao što neki pokušavaju da forsiraju)

    Da ih treba zabraniti na stazama - treba (i naravno poštovati taj zakon i kažnjavati prestupnike), jer sankama nije mesto na ionako prepunim stazama. Ako neko hoće da divlja sa sankama i da ugrožava svoj život, ok, njegova stvar, ali niko nema pravo da ugrožava živote skijaša i ljudi koji su došli da se odmore, a ne da strepe da li će i kad ih neka budala pokupiti sa sankama...

    Inače, mi imamo vikendicu na Kopu, i gledamo da kupimo ovakvo nešto:
    http://www.atvtrackkit.com/br2.jpg
    Mnogo bolja stvar od sanki, jer se može voziti i zimi i leti, i prohodnije je 5 puta od sanki... Imao sam prilike da vozim ovakav ATV u Bugarskoj, i ispostavilo se da sanke nemaju šta da traže pored ovakve mašine, i gomilu puta smo sanke čupali iz snega upravo sa ovim.

    P.S. Kasetne bombe nisu zabranjene nijednom konvencijom, samo nas je RTS pokušavao ubediti u to

  8. #48
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Godina
    46
    Poruke
    62

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dvukovic
    P.S. Kasetne bombe nisu zabranjene nijednom konvencijom, samo nas je RTS pokušavao ubediti u to

    Pa i mi ih imamo u našem naoružanju. Provereno! Još na kontejnerima bombica piše US ARMY!
    I to posedujemo naravno dosta pre 1999 godine.
    -= Craig Kelly is my copilot =-

  9. #49

    Podrazumevano

    ljudi vi imate tezak problem opet bi ste nestoda zabranjujete e pa i ja bih zabranio porodicno skijanje na stazi jel me mnogo nervira to pa dal ste vi citavi bre pogledajte koliko mrznje u vasim postovima postoji vi biste nekome nesto zabranili to je isto kao kad bi ja vama nesto zeleo da zabranim skijanje na primer shvatite da ima i nas i vas i da kao sto vi volite da se skijate ja volim da vozim sanke a i takodje skijam i nikad mi nijedan koji vozi sanke nije zasmetao niti sam se osecao ugrozenim inace najpoznatiji ski centri na svetu su mi i te kako dostupni al jebem ti ja skijaliste kad nempogu da cujem zvuk sanki ,mileta kitica itd pa cak i kad skijam bolje se osecam kad ima sanki nesto se desava a ne samo englezi neki nalozeni snovborderi koji se skijaju u majcama i glume face i ljudi sa decom i sad ja i na kopu treba to da trpim e pa nece moci nek zabrane motorne sake slobodno i nek kaznjavaju i da vidim dali ce da se nesto promeni e pa recicu vam nista a da promenite mentalitet ljudi e pa to nemozete!
    najveci problem ove diskusije i vasih postova je u tome sto vi mene hocete da zabranite a ne ja vas i onda se jos bunite kako ja nevaljam a vi ste dobri!

  10. #50

    Podrazumevano

    ovaj srki je takav klinac i u glavi i u dusi, ali nije ni svestan kako ce mu se obiti o glavu kada ne daj boze nekog povredi ili sankama ili svojim razmisljanjem, onda ce mozda doci na ovaj isti forum i pokusati da se izvini svim ovim ljudima koji pokusavaju nesto da mu objasne a ne da mu zabrane, jer to nije ni u njihovoj moci.
    srki samo ti uzivaj u motornim sankama ali van staze, iskreno da li ces pokupiti nekoga van staze sa istim me ne interesuje niti ce se taj nesto buniti protiv tebe ali ako budes pokupio nekog na stazi licno cu se pobrinuti da dospe u svake novine i na svaku televiziju

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas