Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 33

Tema: Otvaranje sezone 2006/2007

  1. #1

    Podrazumevano Otvaranje sezone 2006/2007

    U ocekivanju nove sezone imali neka vidovita Zorka pa da sa nama podeli taj info? U decembru naravno ali kada?

  2. #2
    Ski manijak--Banja Luka-- Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    41
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Evo ovako,posto planiram na skijanje tek u prvoj sedmici marta ali jos nisam odlucio gde bi isao(u ovom slucaju kop ili borovetz) zamolio bi ljude s iskustvom da mi kazu kako izgleda kop u prvoj sedmici marta tj. ima li kakvih problema s snegom ili nesto tako,mislim bojim se da nije kasno da me ne uhvati lose skijasko vreme.

  3. #3

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer
    Evo ovako,posto planiram na skijanje tek u prvoj sedmici marta ali jos nisam odlucio gde bi isao(u ovom slucaju kop ili borovetz) zamolio bi ljude s iskustvom da mi kazu kako izgleda kop u prvoj sedmici marta tj. ima li kakvih problema s snegom ili nesto tako,mislim bojim se da nije kasno da me ne uhvati lose skijasko vreme.
    Planina ko planina, kada bi mogli da predvidjamo svi bi izabrali nedelju sa suncanim danima i sneznim nocima. Temperatura tu negde oko -5 stepeni. I naravno bez vetra.
    Pa mozda ovogodisnji mart bude takav. Prosle godine se na Kopu skijalo do sredine aprila, a ta godina je bila svuda sa jako puno snega. Predposlednji vikend je bio fenomenalan.
    Znaci na Kopu u martu obicno ima snega, lepo je vreme, ali se moze desiti i da ojuzi pa da skijanje vise lici na oranje.
    Sigurica je po meni poslednja nedelja februara i prva nedelja marta ako vec mozete da birate.

  4. #4
    Ski manijak--Banja Luka-- Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    41
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    pa tad sam i planirao i da idem kraj februara pocetak marta ali bi me vise mart zakacio

  5. #5

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer
    pa tad sam i planirao i da idem kraj februara pocetak marta ali bi me vise mart zakacio
    Vidim da ste slicno pitanje postavili i na tread u Borovec. Na njemu sam bio u januaru te ne znam kakva je situacija tamo u martu. Ali sto se visine tice on se sastoji iz dva skijalista drugo je na visinama do 2700metara. Predpostavljam da je zbog visine skijalista 1700- 2000m/nv Kop i Borovec max 2700m/nv, skijanje na Borovecu vremenski duze. Ali sve kako se uzme za skijanje su najlepse te dve nedelje.

  6. #6
    Ski manijak--Banja Luka-- Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    41
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    tread sam postavio i tamo zato sto se jos nisam odlucio gde cu tacno,izvesno je da idem na kop ili borovetz i to u prvoj sedmici marta,znaci nisam nikada tako kasno isao na skijanje pa me interesuje da se nebih razocarao.kako stvari stoje zbog vece visinske razlike borovetza mozda je bolje tamo???

  7. #7

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer
    tread sam postavio i tamo zato sto se jos nisam odlucio gde cu tacno,izvesno je da idem na kop ili borovetz i to u prvoj sedmici marta,znaci nisam nikada tako kasno isao na skijanje pa me interesuje da se nebih razocarao.kako stvari stoje zbog vece visinske razlike borovetza mozda je bolje tamo???
    Logicno je da sezona traje duze. Samo taj deo skijalista na 2700 metara/nv, je skup od par litova tanjira do kojih se dolazi gondolom. Tu je i jedan nov proslogodisnji cetvorosed koji je u sklopu tog dela ali na malo nizoj visini. Ovaj deo je sa tanjirima je prilicno blag u nagibu. Pravo plavo.
    Ma bice snega i tamo sigurno u tom terminu i to na oba skijalista.

  8. #8

  9. #9
    Senior Member kop avatar
    Datum registracije
    23.11.2006
    Lokacija
    Beograd - centar
    Godina
    32
    Poruke
    142

    Angry

    Ljudi nemam bas lepe vesti:

    Novembarske prolećne temperature u Srbiji iznenadile su mnoge, mada su pojedini svetski meteorolozi javno najavili dugu toplu zimu.
    Šef Hidrometeorološkog centra Rusije Roman Viljfand izjavio je da će predstojeća zima na celoj planeti biti najtoplija za proteklih 150 godina. Po njegovim rečima, prošlogodišnji mrazevi se pre mogu smatrati izuzetkom od opšte tendencije otopljavanja, jer u protekle tri godine prosečna temperatura vazduha tokom zime na celoj planeti raste približno za 0,9 do 1,3 Celzijusova stepena. Viljfand prognozira da će prosečna temperatura ove zime biti za tri-četiri stepena viša ne samo od prošlogodišnje nego i od prosečne za to doba godine.
    Ruski sinoptičar posredno opovrgava upozorenja ruskih i britanskih istraživača da će već kroz nekoliko decenija klima u Evropi postati mnogo hladnija zbog promena temperature struja u Atlantskom okeanu.
    Dragan Jonovanović, zamenik direktora Republičkog hidrometeorološkog zavoda, kaže da će i u Srbiji ove zime temperature zaista biti više u odnosu na prosečne temperature koje su bile proteklih 30 godina.
    - Dugoročnu prognozu za Srbiju smo uradili u saradnji sa Evropskim centrom za srednjoročnu prognozu vremena u Redingu. Izračunali smo da će u tromesečnom periodu koji obuhvata decembar, januar i februar, kad je prosečna temperatura 2,5 stepeni, temperatura biti viša za otprilike tri stepena. Za tromesečni period koji se odnosi na januar, februar i mart, kad prosečna temperatura iznosi 4,3 stepena, očekuje se da će temperature biti više za 3,5 stepeni. Da će se ove prognoze obistiniti šanse su 75 odsto - navodi Jovanović.
    Po njegovim rečima, pojedinačno po mesecima takođe je izračunato za koliko stepeni će rasti temperatura. Tako se u decembru može očekivati rast od 2,8 stepeni u odnosu na prosečne decembarske temperature proteklih 30 godina.
    - Kako se bude bližilo proleće, rast i promena temperature u odnosu na prosečnu će biti sve manji - iznosi Dragan Jovanović.

    Do ponedeljka će se u Srbiji nastaviti lepo vreme, sa temperaturom i do 17-18 stepeni. Od utorka pa do kraja sledeće nedelje temperatura će pasti i biće do deset stepeni, uz pojavu magle, ali će biti suvo.

    Izvor: Blic


  10. #10
    Junior Member stojke avatar
    Datum registracije
    03.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    41
    Poruke
    21

    Podrazumevano

    Ко зна, и претходне две зиме су најављивали топло време са мало снега и тоталну пропаст за зимски туризам. То су била једина два пута кад сам видео санте леда како пливају дунавом. Све у свему метеоролози немају појма и надам се да су се овога пута дебело зезнули.

    Мада по неким прогнозама које се раде на основу електромагнетске активности Сунца (које су по мени једине колко-толко тачне дугорочне прогнозе, све остало је гледање у пасуљ) требало би да ова и следећих пар зима буду топле и сушне. Иначе једино су те прогнозе погодиле да ће претходних пар зима бити хладне и са доста снега.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas