Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: Posećenost Kopaonika leto 2006

  1. #1
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Godina
    46
    Poruke
    62

    Podrazumevano Posećenost Kopaonika leto 2006

    Prekjuče na dnevniku pričali su o popunjenosti kapaciteta u turističkim mestima širom Srbije u letnjem periodu. Kopaonik je na poslednjem mestu po posećenosti. Čitavih 900 gostiju na dan 31.08.2006 uključujući Brzeće i to zajedno sa gostima u privatnoj režiji (ne prijavljeni turisti)!?!?!

    Mislim da je krajnje vreme da se neko upita kakvi se to sadržaji nude turistima (ako se uopšte nešto i nudi) i po kojim cenama. I da li je neko spreman samo za "čist vazduh" da izdvoji popriličnu svotu novca u letnjem periodu.

    Plašim se samo da ne probaju gubitke od letnje sezone da nadoknade u zimskom periodu. A najviše me plaši da to ne bude preko cene Skipass-a.

    p.s. Kuda plovi ovaj brod!?!?!?!
    -= Craig Kelly is my copilot =-

  2. #2
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Godina
    46
    Poruke
    62

    Podrazumevano

    Sad videh cene u Austriji TUX sa mogućnošću skijanja na glečerima. Govorim o letnjem periodu.
    www.tux.at

    - Privatna kuća 7 ležaja 1 dan 100eur?
    - hotel *** ZUM GRÜNEN TOR 1 dan po osobi 45eur.
    - Hotel **** ALPIN SPA TUXERHOF 1 dan po osobi 108 eur.

    Misle li ovi naši da je luksuzniji Kopaonik od Alpa; lepša priroda kod nas; bolji zabavni sadžaj; više propratnih aktivnosti!?!?!

    Vreme je da se zapitaju da li su iole normalni ovi na Kopaoniku što se tiče cenovne politike!
    Izmenio/la ThE_MaN; 03.09.2006 u 17:38.
    -= Craig Kelly is my copilot =-

  3. #3
    Member stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    60
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    Sve dok ovce same dolaze na šišanje (bar zimi), ništa se neće mijenjati.

  4. #4

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ThE_MaN
    Vreme je da se zapitaju da li su iole normalni ovi na Kopaoniku što se tiče cenovne politike!
    Pa oni imaju za prijatelja mister Šengena, tako da ...

    Inače, nadam se da će imati od koristi što je napravljena izdvojena firma skijališta Srbije, valjda ona neće pokušavati da nadomesti tuđe gubitke (Genex-a), tako da to izdvajanje može da bude dobra stvar..

  5. #5

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad
    Pa oni imaju za prijatelja mister Šengena, tako da ...

    Inače, nadam se da će imati od koristi što je napravljena izdvojena firma skijališta Srbije, valjda ona neće pokušavati da nadomesti tuđe gubitke (Genex-a), tako da to izdvajanje može da bude dobra stvar..
    Verovatno je to dobro sa javnim preduzecem ali u samom pocetku. Pa i NIS, EPS i druga javna preduzeca treba da budu privatizovana, pa zasto jednog dana to ne bi bilo i sa ovim javnim preduzecem. Stvar se menja ukoliko Skijalista Srbije postanu isto sto i Srbija sume, Srbija vode... Verovatno u svetu je to napravljeno i funkcionise. Pa nismo mi izmislili skijanje, i skijalista.

  6. #6

    Podrazumevano

    Generalno mislim da je dobro da su razdvojeni entiteti koji opslužuju vertikalni transport, smeštaj i ostale usluge.

    A kasnije, ako se pokaže da "Skijališta Srbije" ne funkcionišu dobro kao javno preduzeće, mogu da se razbiju i prodaju. To je najmanji problem .

  7. #7
    Junior Member yeca avatar
    Datum registracije
    27.08.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    39
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    pa dobro, the man je pomenuo termin 31.8. kada su se svi već uveliko vratili, počinje škola, ispitni rokovi... od vajkada je taj termin prilično "prazan" sa ljudima!

    bila sam ja i napolju na skijanju, pa da su sadržaji ne znam kakvi i nisu...
    uveče možete piće da popijete i to je najveća zabava...
    tamo su smeštaji pravljeni tako da u sobama postoji sve (TV, radio, satelitska...) i ljudi se zabiju u sobe i ne izlaze --> ne druže se --> nema ni zbog koga da se prave sadržaji..

    tokom dana postoje raznorazna takmičenja... ali sporadično...

    slažem se sa vama da jeste skupo ali se cena ski pass-a nije menjala poslednje dve godine (ja mislim) i ako su uvedeni novi 4-sedi i idu još dva nova... Mislim da treba pozdraviti napredak koji je očigledan!!!

    pozz

  8. #8
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Godina
    46
    Poruke
    62

    Podrazumevano

    Nisam uopšte pominjao cene smeštaja u zimskom periodu kao ni posećenost. Niti propratne sadržaje zimi. Pošto je samo skijanje dovoljno za sebe kao ponuda barem meni.

    Ja sam poveo diskusiju o cenama usluga, smeštaja, propratnim sadržajima leti. Pošto mislim da nije dovoljno ponuditi za te pare samo šetnju po planininskom svežem vazduhu i to u spostvenoj režiji.

    A što se tiče posećenosti jesam rekao da je na dan 31.08.06 bilo 900 gostiju. Trebalo je da napišem zaklljučno sa tim danom prosečan broj dnevnih borabvaka na planini u letnjem periodu. Ili ti u proseku 900 gostiju dnevno.

    Evo i teksta u BLIC-u koji ide u prilog onome o čemu pričam http://www.blic.co.yu/blic/arhiva/20...ane/srbija.htm
    -= Craig Kelly is my copilot =-

  9. #9
    Junior Member yeca avatar
    Datum registracije
    27.08.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    39
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    OK, the_man!!! Ja napisah ono sve iz razloga što nenormalno volim Kop, što sam tako reći odrasla gore i sve iz najbolje želje i namere
    Mislim da u nacionalnom parku organizuju ture... u stvari sigurna sam. Ovog leta sam bila tamo samo da potvrdim putanju do vodopada Jalovarnik (ako ste bili, idite ponovo a ko nije, ŠTA ČEKATE BRE? ) i ponudili su mi vodiča i sve to ali je nama bilo odlično i bez njega... Znači ima ipak nečega. A i gore idu ljudi (izmedju ostalih) koje stalno moraš da vučeš, da ih teraš da, kad su već došli, da idu da obilaze... Mora se malo i raspitati...
    VAŽNA JE INICIJATIVA!!!
    Meni npr. nedostaje škola jahanja koja je uvek postojala gore, ali ja se stvarno nadam da će iz godine u godinu gore biti sve bolje i bolje.....
    zimi već jeste.
    pozz

  10. #10
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Godina
    42
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ThE_MaN
    Sad videh cene u Austriji TUX sa mogućnošću skijanja na glečerima. Govorim o letnjem periodu.
    www.tux.at

    - Privatna kuća 7 ležaja 7 dana 100eur?
    - hotel *** ZUM GRÜNEN TOR 7 dana po osobi 45eur.
    - Hotel **** ALPIN SPA TUXERHOF 7 dana po osobi 108 eur.
    Otisao sam i ja da pogledam, te cijene su po jednom nocenju, ne za sedam dana.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas