Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 24

Tema: Kopaonik vs Jahorina

  1. #11

    Podrazumevano Jahorina, naravno!

    Vratila sam se 13. 03 sa Jahorine i taman sam htela da podelim utiske sa vama, kad vidim nova tema, ko porucena!
    Ja idem zadnje tri godine na Jahorinu i tamo sam se odlucila najvise zbog svog deteta od tri godine. Na ovu planinu sam isla cesto pre 1990 i ostala mi u jako lepoj uspomeni. Zato smo moj muz i ja pre tri godine otisli tamo da se uverimo u stanje stvari. Naravno, vidi se da se tu dugo nije ulagalo, ali to nam nije smetalo, jer su ljudi svojom ljubaznoscu to nadoknadili. Cene su normalne, kao po nasim kaficima (kafa ili caj = 1KM, kafa sa slagom = 1.5KM, a sok u flsici je 2,5KM), moze se lepo i jesti (10 cevapa u lepinji je 5KM). Jedino sto se menjalo u toku ove tri godine su cene smestaja i cene ski pasa (70KM, 100KM i ove godine 120KM). Mi smo sve tri godine boravili u hotelu Bistrica, jer je usluga odlicna (od odlicne hrane, toplih soba ceo dan, do svakodnevnih ciscenja soba). Ove godine su uveli i TV u sobama. Hotel ima bazen (topla voda), sobu za igranje za decu, lekara i sve ostalo sto se podrazumeva. Za 7 polupansiona smo platili 155 eura.

    Ja sam malo detaljnije o drugim stvarima, koje po meni isto mogu uticati na odluku "Gde otici". U isto vreme na Kopu su bili neki moji prijatelji i smrzavali se u Yugobanka hotelu. Cene svega su vise za bar 50%.

    Sto se tice staza, tu sam subjektivna jer ja volim planine tipa Jahorina, Bjelasnica, Brezovica, tako da nikako ne bih da ih poredim! Ja volim kad se popnem na vrh planine, da mi puca pogled na sve strane i da mogu tacno da se orjentisem gde sam. Ja sam ove godine skijala po takvoj magli (Praca je radila i za nas 30-50 skijasa) da se prst pred okom nije video, ali sam znala da ne mogu zalutati. Da li se sve to moze reci i za Kop?

    No, da zavrsim i ne gnjavim vise. Lepo kaze narod "Koliko ljudi toliko i cudi". Bitno je da se covek opusti i provede sto vise, odmori psihicki i umori fizicki.

    Caos!

  2. #12
    Junior Member nesco avatar
    Datum registracije
    21.03.2005
    Lokacija
    Novi Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Ove godine sam bio na Jahorini,polovinom februara, i na Kopaoniku polovinom marta.
    Skoro se moze reci da sam na Jahorini odrastao.Dok sam na Kopu bio par puta. Ali cu se

    truditi da dam objektivnu kritiku ove dve planine.
    Prvo sto mi pada na pamet je to da Jahorina ima mnogooo zanimljivije staze. Naime na

    Jahorini mi nikad ne dosadi skijanje, iako staza ima manje. Dok mi Kop uvek dosadi pri kraju

    dana.
    Jahorina nema plave staze takodje nema ni cisto crne staze. Meni licno ova varijanta je

    najbolja mada mi nekad ponestaje staza tipa Gvozdac na Kopu.
    Cene na Jahorini su nesto nize ili iste u odnosu na Beograd. Dok su na Kopu nesto vise od

    Beogradskih do duplo visih.
    Mene na planini u principu ne interesuje nocni zivot. Ali ove godine na Jahorini bilo je par

    dobrih mesta, pomenuo bih kafic 'Board' koji se nalazi na putu izmecu Poljica i hotela

    Kosuta. Takodje i 'Koliba' je krajnje zanimljivo mesto (pored zicare Poljice).
    Cini mi se da su ljudi na Jahorini mnogo ljubazniji.
    Staze na Jahorini su bolje sredjene. Guzve na Jahorini nema, bukvalno retko se desava da

    zica ne ceka na vas. Najveca prednost Jahorine je to da sve zicare uvek i uvek rade.
    Npr na Kopu gase zicu kad vetar duva 12 m/s zicu a na Jahorini tek preko 25 m/s.
    Jedina prednost Kopa je veliki broj zicara i relativno obelezene staze.
    Ali ono sto me najvise nervira je to sto dvosede Centar i Duboka cesto pustaju na sporu

    brzinu, ovo mi bas nekako ciganski izgleda.
    Dok ne proradi Krcmar,Ledenica a bogami i Gvozdac Kop ce tesko moci da se poredi sa

    Jahorinom.


    JAHORINA
    Prednosti:
    - dugacke staze
    - ogromno prostranstvo
    - zanimljive staze
    - sredjenost staza
    - divlji delovi za bordere
    - cene
    - ljubaznost
    - nema guzve na zicama
    - uvek sve radi

    Mane:
    - mali broj zica
    - neobelezene staze
    - uvek kamenit vrh
    - cena ski pasa

    KOPAONIK
    Prednosti:
    - ogromno prostranstvo
    - velik broj staza
    - obelezene staze

    Mane:
    - Ne rade najbolje staze
    - Guzva
    - Kratke staze
    - Ogroman broj plavih staza i samo 1 jedna crvena staza
    - cene
    - ciganluk i bezobrazluk uprave
    - cesti kvarovi
    - cesto ne sredjene staze

    Cao

  3. #13

    Podrazumevano

    u prethodnim porukama su uglavnom pomenute glavne prednosti i mane obe planine pa cu dodati par stvari da ne bih ponavljao vec receno

    bio sam na kopu 7 godina na jahorini tri sezone tako da mislim da imam dobru sliku o situaciji

    kazem bio sam na kopu 7 godina, dodajem nazalost jer vec posle 3-4 god je bilo vise stvari koje su me nervirale nego stvari u kojim sam uzivao na toj planini

    vecina ljudi kao prednost kopa navodi broj staza tj. zica
    na kopu ima 3,5 staza koje nesto vrede ostalo su neke livade i smorovi
    od staza vrede crna duboka, gvozdac, ledenice i krcmar

    inace ja uglavnom idem na skijanje negde u martu kada na kopu iskljuce pola zica sto je razumljivo jer nama ljudi samo sto zaborave isto tako da prepolove cenu ski passa
    za tih 7 sezona koliko sam tamo proveo staza krcmar je radila 1 [i slovima jedan] dan a crna duboka je bila zatvorena pola vremena zbog takmicenja [ledenice tradicionalno ne rade u tom periodu] tako da sracunajte od gore pomenutih dobrih staza sta ostaje
    skijas se na gvozdcu pa tri sata putujes do rtnja na caj [jer je to jedino mesto koje ista vredi gore] pa se opet gnjavis cekajuci u beskonacnom redu na rtnjevom liftu i veslajuci da bi stigao opet na gvozdac i ako si srecan spojis neki dobar spust za taj dan
    a ostaje ti jos 6 takvih [i sve to ako ima snega]
    toliko o skijanju

    sto se tice kafica i lokala na kopu takva mesta bi u bg obilazili u sirokom luku [realno] a tamo moras da im u tim rupama placas nemoguce cene i jos su bezobrazni
    [poslednje godine tamo smo morali tri puta da vracamo kelnericu na jarmu dok nam konacno nije donela caj sa svezom kesicom a ne nekom koja se vec treci put stavlja u vodu]

    sa druge strane jahorina je poprilicno neuredjena u svakom pogledu ali meni to ne smeta toliko sa obzirom da u svim bitnim faktorima sije kop za duzinu
    koje god zice da rade skoro uvek ti je dostupna cela planina
    staze jesu sve umerene i nema posebno strmih al isto tako nema ni posebno blagih ili generalno smor staza
    svuda je manje vise ok
    ja sam mozda imao srecu da je svaki put kad sam bio tamo bilo snega tako da je svako imao nesto: 1 ili 2 utabane staze [mada toga najmanje jel ih to izgleda mrzi do bola da rade], staze sa hupserima, dubok sneg

    jeste da ima mnogo manje objekata nego na kopu [hvala bogu] al su svi manje vise pristojni [i preko dana i uvece]
    sto se klope tice ove godine sam jeo u kolibi cevape [i to odlicne] za 7 DM
    takvo mesto na kopu uopste ne postoji a da postoji cevapi bi osecam bili 30 DM [preterivanje u suri-ju i sl.]

    imao sam srecu u zivotu da skijam i u austriji, italiji, bugraskoj, slovackoj i svuda kod nas osim u slo i mogu da zakljucim da jahorina takva kakva je ima planinsku, skijasku atmosferu za razliku od kopa koji ima vasarsko-lozacku atmosferu

    zakljucak nije potreban
    juhu jupi superiska straobala!!!

  4. #14

    Podrazumevano

    na kopu ima vise snega,sunca,staza!na jahorini ume da pada kisa pogotovo mart,april sto na kopu jos nisam doziveo.

  5. #15
    Junior Member Codex avatar
    Datum registracije
    02.04.2004
    Lokacija
    kompjuterski sto
    Poruke
    10

    Podrazumevano

    A ja mislim da je mnogoo bolje na Jahorini...Jer je tamo svo osoblje prijatnije nego od ovih sa Kopaonika,takodje se staze uredjuju redovno,samo ne znam otkud ovom liku srebrni da se ne uredjuju cesto..Jeste da ima manje staza,ali su mnogo bolje...


    pozdrav !
    Death is nothing, but to live defeated and inglorious is to die daily.

  6. #16

    Podrazumevano

    nema tu neke velike rasprave i razmisljanja! treba otici u bugarsku pa onda razmisliti da li ikada vise treba ici na kop ili jahorinu...

  7. #17

    Podrazumevano

    Ove godine je malo dobrih staza na kopu radilo(gvozdac,ledenice i krcmar koji je pored bele reke najbolja staza) tako da je skijanje bilo malo dosadno!Duboku sam naucio bukvalno napamet!Mislim da su i oni naucili lekciju tako da ce sledece godine biti ozbiljniji. Ako dobro skijas onda definitivno Kopaonik ako ides vise zbog zajebancije onda Jahorina!

  8. #18

    Podrazumevano

    Logic, to su teske reci. Sveto, po cemu je to Krcmar najbolja staza?

  9. #19

    Podrazumevano Ha Ha

    Krcmar najbolja staza, ako dobro skijas ides na Kop, a da se zezas na Jahorinu.
    Vidi se da nikad nisi bio na Jahorini ako kazes da je Jahorini bolje zezanje nego na Kopu. Sto se Krcmara tice no comment. Logic i nije bas tako logican.
    Istina je sledeca:Jahorina super skijanje, Kop dobro zezanje

  10. #20

    Podrazumevano

    Hurmiza,na jahorini imas zenski spust i mozda jos 2 staze!eE sad sto su ovi na kopu lenstine to je druga tema.Na kopu je super kad rade bar sa 80% pa mozes da lutas po planini vozis duboku i krcmar pa odes na gobelje pa jos ako rade bela reka,gvozdac-milina!Sto se zezanja tice mozda si u pravu na jahorini nisam bio dugo mada mislim da je opustenije nego na kopu. :wink:

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas