Vratila sam se 13. 03 sa Jahorine i taman sam htela da podelim utiske sa vama, kad vidim nova tema, ko porucena!
Ja idem zadnje tri godine na Jahorinu i tamo sam se odlucila najvise zbog svog deteta od tri godine. Na ovu planinu sam isla cesto pre 1990 i ostala mi u jako lepoj uspomeni. Zato smo moj muz i ja pre tri godine otisli tamo da se uverimo u stanje stvari. Naravno, vidi se da se tu dugo nije ulagalo, ali to nam nije smetalo, jer su ljudi svojom ljubaznoscu to nadoknadili. Cene su normalne, kao po nasim kaficima (kafa ili caj = 1KM, kafa sa slagom = 1.5KM, a sok u flsici je 2,5KM), moze se lepo i jesti (10 cevapa u lepinji je 5KM). Jedino sto se menjalo u toku ove tri godine su cene smestaja i cene ski pasa (70KM, 100KM i ove godine 120KM). Mi smo sve tri godine boravili u hotelu Bistrica, jer je usluga odlicna (od odlicne hrane, toplih soba ceo dan, do svakodnevnih ciscenja soba). Ove godine su uveli i TV u sobama. Hotel ima bazen (topla voda), sobu za igranje za decu, lekara i sve ostalo sto se podrazumeva. Za 7 polupansiona smo platili 155 eura.

Ja sam malo detaljnije o drugim stvarima, koje po meni isto mogu uticati na odluku "Gde otici". U isto vreme na Kopu su bili neki moji prijatelji i smrzavali se u Yugobanka hotelu. Cene svega su vise za bar 50%.

Sto se tice staza, tu sam subjektivna jer ja volim planine tipa Jahorina, Bjelasnica, Brezovica, tako da nikako ne bih da ih poredim! Ja volim kad se popnem na vrh planine, da mi puca pogled na sve strane i da mogu tacno da se orjentisem gde sam. Ja sam ove godine skijala po takvoj magli (Praca je radila i za nas 30-50 skijasa) da se prst pred okom nije video, ali sam znala da ne mogu zalutati. Da li se sve to moze reci i za Kop?

No, da zavrsim i ne gnjavim vise. Lepo kaze narod "Koliko ljudi toliko i cudi". Bitno je da se covek opusti i provede sto vise, odmori psihicki i umori fizicki.

Caos!