Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 38

Tema: Kopaonik: pljuvači i nepljuvači

  1. #1
    Member stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    60
    Poruke
    44

    Podrazumevano Kopaonik: pljuvači i nepljuvači

    Чим се било где на форуму спомене Копаоник одмах се једна иста екипа људи накостреши и крене да пљује на све могуће и немогуће начине.
    Sa ovim se ne slažem, a evo i zašto:
    Forumi postoje za razmjenu iskustava. Obično onaj sa više iskustva ima i više toga da kaže. Nije obavezno da će to biti i nešto pametno. Onaj sa manje iskustva može, a ne mora da prihvati tuđe iskustvo.

    Ako koga interesuje, evo mog iskustva:
    Skijam od 1978 i najviše sam skijao na Jahorini, Bjelašnici i Vlašiću, a 1997 sam bio i na Kopu. Od kad sam 2001. "otkrio" Austriju, sve prethodno spomenuto dolazi u obzir samo za jednodnevne izlete.
    Ja, supruga i dvoje djece najveći stepen iskorištenja novca za skijanje postignemo skijajući u Austriji. Da sam neoženjen i 20 godina mlađi, možda bih i ja gledao kako da se "prošvercam" na nekoj od domaćih planina.

    Kop je prekrasna planina sa puno sadržaja za zabavu i noćni život. Na njoj se može i skijati.
    Što se tiče skijanja, sve je preskupo u odnosu na ono šta nudi. Riječ "preskupo" služi za poređenje. Ko nije skijao na zapadnim skijalištima, nije u situaciji da poredi (niti komentariše), jer ne zna kako je tamo, niti može to da zamisli. Ovo nije pljuvanje po Kopaoniku, već iznošenje mišljenja nekog ko može da poredi.
    Što se tiče ostalih (neskijaških) aktivnosti, van su moga interesovanja, pa ih ne mogu ni komentarisati.

  2. #2

    Podrazumevano poruka

    U potpunosti se slazem sa tobom Stekane,samo jos da dodam da sam do pre par minuta dok nisam procitao sta je Stivs napisao, mislio da znam u kojoj se drzavi nalazi Kopaonik,posle sage i lokal patriotskog "CLANKA",nisam siguran da znam gde se sada nalazi!To je Jedina planina na kojoj sam na potpuno LEGALAN nacin OPLJACKAN.Turisticko ugostiteljska ponuda-pljacka,tri staze koje su relativno OBJEKTIVNO kategorisane u CRNU(gvozdac,ledenica i suva reka 2) uredjuju sami skijasi svojim znanjem i odrubljivanje hupsera posto ratrak ne moze da izadje uz padinu,kakva sramota,a koliko godina postoji taj GRAD na divljoj planini?KOliko novca je trebalo uloziti u odrzavanje celokupne infrastrukture?Pa radije cu se cele godine odricati kojecega i otici tamo gde ce me uvazavati kao gosta koji je dosao da skija i svoj novac potrosi bas tamo gde je otisao a ne zbog toga sto sam kolega necijeg brata u nekom ministarstvu.Imao bih jos da pisem,ali necu mozda ce i Stivs postati svestan KLOPKE zvana Kopaonik.
    Pozdrav,POP

  3. #3
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pop67
    U potpunosti se slazem sa tobom Stekane,samo jos da dodam da sam do pre par minuta dok nisam procitao sta je Stivs napisao, mislio da znam u kojoj se drzavi nalazi Kopaonik,posle sage i lokal patriotskog "CLANKA",nisam siguran da znam gde se sada nalazi!To je Jedina planina na kojoj sam na potpuno LEGALAN nacin OPLJACKAN.Turisticko ugostiteljska ponuda-pljacka,tri staze koje su relativno OBJEKTIVNO kategorisane u CRNU(gvozdac,ledenica i suva reka 2) uredjuju sami skijasi svojim znanjem i odrubljivanje hupsera posto ratrak ne moze da izadje uz padinu,kakva sramota,a koliko godina postoji taj GRAD na divljoj planini?KOliko novca je trebalo uloziti u odrzavanje celokupne infrastrukture?Pa radije cu se cele godine odricati kojecega i otici tamo gde ce me uvazavati kao gosta koji je dosao da skija i svoj novac potrosi bas tamo gde je otisao a ne zbog toga sto sam kolega necijeg brata u nekom ministarstvu.Imao bih jos da pisem,ali necu mozda ce i Stivs postati svestan KLOPKE zvana Kopaonik.
    Pozdrav,POP
    Zašto je podrugljivo voleti "svoju" planinu? Šta sam ja to rekao neistinito u jednom malom turističkom letnjem vodiču? Pa mislim sasvim je normalno da voliš nešto što pripada ovoj državi i da se trudiš svim silama da poboljšaš to mesto. Mi smo narod sklon da pljujemo po svemu što je naše i posle se čudimo i krstimo zašto nas niko ne poštuje. Pa naravno da niko neće kad ne poštujemo sami sebe. Elem ja nisam ni klinac ni derište pa da me neko dere ili stavlja u klopku i otima novac. Ko hoće da bude odran biće odran pa će mu se smučiti odmor, a ko hoće da cicijaši na odmoru opet će mu se smučiti odmor. Znači sve postavljate crno - belo. Kao u svakom mestu u Srbiji, a uostalom i svetu imaš izbor i dranja i cicjašenja i uživanja pa ko kako voli...Kopaonik tu nije izuzetak...

    Kao drugo ja vrlo dobro znam sve prednosti i mane Kopaonika. Problem su godine neinvestiranja u centar.

    Ne možeš da očekuješ da ti neko taba Gvozdac, Ledenice i Belu Reku kad su tabači (2 do 3 koliko ih ima ispravnih) iz 88 godine. Možeš da zamisliš kako radi motor i sa kojom snagom ako je star skoro 20 godina. Jednostavno sa time ne možeš da održavaš 50km staza nikako, a posebno ne u špicu sezone. Naročito ne mogu Gvozdac i Ledenice pa se primenjuje trik da skijaši tabaju sami dva tri dana pa tek onda se prođe tabačem koji bi u suprotnom izorao komplet stazu. Za takve staze se inače ne koriste tipovi tabača koji poseduje centar već tabači koji se fixiraju za uže. Koliko znam Ledenice ne rade jer nemaju atest za žicu, a kod Bele Reke pri samom projektovanju nije miniran deo staze tako da ne može da se skija bez metar snega, a kamoli taba sa ovim tabačima.
    Znači prva stvar koja je potrebna centru su kvalitetni tabači koji su koliko sam upoznat planirani za nabavku ove godine. Daj Bože da stignu.

    Druga stvar je problem kamenja i trave jer se leti ne održavaju staze. Tu sad postoji mnogo problema počevši od vlasničkih jer je Kopaonik Nacionalni park pa bukvalno ništa bez odobrenja države ne sme da se dira pa do neodgovornih ljudi koji gazduju planinom i koji su tu samo preko zime da pokupe krem.

    Treća stvar su snežni topovi za koje treba investicija i verujem da će to posle poboljšanja vertikalnog prenosa ljudi biti sledeća stvar. Čak ni postojeći snežni topovi nisu lepo iskorišćeni. Npr. na Suvom Rudištu je potrebno napraviti barijere koje će zadržavati sneg na osnovu poznate ruže vetrova. Koliko sam ja upoznat postoje i mobilni systemi za pravljenje veštačkog snega koji se iznajmljuju i koji se postavljaju sa staze na stazu. Tako da verujem da če nešto takvo biti upotrebljeno na Kopaoniku u skorijoj budućnosti.

    Ostale stvari: Obuka žičničara iz građanskog vaspitanja i engleskog jezika, smeće, problem vode, kasetne bombe itd.

    Sad se postavlja pitanje da li vredi za 70E skijati na ovakvom skijalištu ja kažem da je to sasvim korektna cena za ono što centar pruža i verovatno minimalna da bi se žičare i ski liftovi i ovako dotrajlai održavali koliko toliko.

    Ipak svi morate da priznate da Kopaonik ide na bolje. Prvo nov system pregleda ski pass, zatim jedna nova žičara pa sada još dve. Znači važno je da se sve kreće polako naravno ali se kreće. Ne možemo očekivati da se sve promeni preko noći posle godina sankcija, bombardovanja i siromašenja države. U kakvoj smo državi živeli i živimo Kopaonik je vrlo svetla tačka. Nemojmo zato mrzeti tu planinu i očekivati da se tamo skijamo za 10E...
    Izmenio/la Stevs; 16.10.2005 u 01:26.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  4. #4
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    54
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Pet miliona a Eura cistih para se inkasira u toku sezone sto znaci kad se podmire svih troskovi od plata za sve zaposlene na kopu itd. brate trebali bi da imaju svake godine po novu zicu i svake godine po nov tabac.

  5. #5

    Podrazumevano

    U krajnjem slucaju, nismo mi ti koji treba da brinemo za bilo koji ski centar. Mi smo gosti/turisti/skijasi koji idu na aktivan odmor, sto kaze Bata Bane posle rada (nekima teskog, nekima lakog) od godinu dana.

    A to sto Kopaonik ima X problema je problem zaposlenih i uprave vlasnika - a ne gostiju. I pogotovo ne "naroda", kod nas se od svega pokusava napraviti "nacionalni" problem, Kopaonik je lokalni / biznis problem vlasnika.

    I niko ovde nije rekao da mrzi Kopaonik, cak suprotno. Samo kazu ljudi (i ja) da nece da trose pare tamo.

  6. #6

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs
    Zašto je podrugljivo voleti "svoju" planinu? Šta sam ja to rekao neistinito u jednom malom turističkom letnjem vodiču? Pa mislim sasvim je normalno da voliš nešto što pripada ovoj državi i da se trudiš svim silama da poboljšaš to mesto. Mi smo narod sklon da pljujemo po svemu što je naše i posle se čudimo i krstimo zašto nas niko ne poštuje. Pa naravno da niko neće kad ne poštujemo sami sebe. Elem ja nisam ni klinac ni derište pa da me neko dere ili stavlja u klopku i otima novac. Ko hoće da bude odran biće odran pa će mu se smučiti odmor, a ko hoće da cicijaši na odmoru opet će mu se smučiti odmor. Znači sve postavljate crno - belo. Kao u svakom mestu u Srbiji, a uostalom i svetu imaš izbor i dranja i cicjašenja i uživanja pa ko kako voli...Kopaonik tu nije izuzetak...

    Kao drugo ja vrlo dobro znam sve prednosti i mane Kopaonika. Problem su godine neinvestiranja u centar.

    Ne možeš da očekuješ da ti neko taba Gvozdac, Ledenice i Belu Reku kad su tabači (2 do 3 koliko ih ima ispravnih) iz 88 godine. Možeš da zamisliš kako radi motor i sa kojom snagom ako je star skoro 20 godina. Jednostavno sa time ne možeš da održavaš 50km staza nikako, a posebno ne u špicu sezone. Naročito ne mogu Gvozdac i Ledenice pa se primenjuje trik da skijaši tabaju sami dva tri dana pa tek onda se prođe tabačem koji bi u suprotnom izorao komplet stazu. Za takve staze se inače ne koriste tipovi tabača koji poseduje centar već tabači koji se fixiraju za uže. Koliko znam Ledenice ne rade jer nemaju atest za žicu, a kod Bele Reke pri samom projektovanju nije miniran deo staze tako da ne može da se skija bez metar snega, a kamoli taba sa ovim tabačima.
    Znači prva stvar koja je potrebna centru su kvalitetni tabači koji su koliko sam upoznat planirani za nabavku ove godine. Daj Bože da stignu.

    Druga stvar je problem kamenja i trave jer se leti ne održavaju staze. Tu sad postoji mnogo problema počevši od vlasničkih jer je Kopaonik Nacionalni park pa bukvalno ništa bez odobrenja države ne sme da se dira pa do neodgovornih ljudi koji gazduju planinom i koji su tu samo preko zime da pokupe krem.

    Treća stvar su snežni topovi za koje treba investicija i verujem da će to posle poboljšanja vertikalnog prenosa ljudi biti sledeća stvar. Čak ni postojeći snežni topovi nisu lepo iskorišćeni. Npr. na Suvom Rudištu je potrebno napraviti barijere koje će zadržavati sneg na osnovu poznate ruže vetrova. Koliko sam ja upoznat postoje i mobilni systemi za pravljenje veštačkog snega koji se iznajmljuju i koji se postavljaju sa staze na stazu. Tako da verujem da če nešto takvo biti upotrebljeno na Kopaoniku u skorijoj budućnosti.

    Ostale stvari: Obuka žičničara iz građanskog vaspitanja i engleskog jezika, smeće, problem vode, kasetne bombe itd.

    Sad se postavlja pitanje da li vredi za 70E skijati na ovakvom skijalištu ja kažem da je to sasvim korektna cena za ono što centar pruža i verovatno minimalna da bi se žičare i ski liftovi i ovako dotrajlai održavali koliko toliko.

    Ipak svi morate da priznate da Kopaonik ide na bolje. Prvo nov system pregleda ski pass, zatim jedna nova žičara pa sada još dve. Znači važno je da se sve kreće polako naravno ali se kreće. Ne možemo očekivati da se sve promeni preko noći posle godina sankcija, bombardovanja i siromašenja države. U kakvoj smo državi živeli i živimo Kopaonik je vrlo svetla tačka. Nemojmo zato mrzeti tu planinu i očekivati da se tamo skijamo za 10E...
    Ja ne treba nista da dodam,sam si napisao zasto ne treba skijati na Kopaoniku!
    Pozdrav

  7. #7
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    54
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Ja nikada nisam pljuvao Kop zato sto je nas, samo kazem da je logicnije skijati u nekom ski centru gde je sve organizovano kako treba i gde ne treba razmisljati da li ratrak radi ili ne i da li moze da se popne uzbrdo, za iste ili manje para.
    Najvise bi voleo da su Austrijanci dosli kod nas i napravili sve ono sto su uradili u Banskom i brate za 4 sata si na stazi gde god stanovao.

  8. #8

    Podrazumevano

    Daj da ga poklone na 20 godina Austrijancima . Pa da izljubimo Velju .

  9. #9
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Znači svi bežite od primarne stvari oko koje smo krenuli u raspravu. Ja nigde nisam rekao da je Kopaonik savršen (još sam i naveo sve mane) već da za uložen novac nudi pristojno skijanje. Svi ste pljuvali Kopaonik za astronomske cenu, a sad se sve svelo na kvalitet skijanja bez pominjanja cene. Ja još jednom tvrdim da za 70E ski pass, 90E smeštaj (može i na sedam rata) i oko 2h i nešto više vožnje od npr. Kragujevca nema boljeg odnosa cena/skijanje. Stvarno su mi se smučile te više bezrazložne cenovne pljuvačine bez argumentacije...
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  10. #10
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    54
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    I tih 70 Eura je mnogo za ski pass, a druze moj veruj mi sto se tice smestaja u malom privatnom hotelcicu u Austriji 44 Eura je polupansion gde za dorucak i vreceru imas swvedski sto od sigurno 15 vrasta jela a sobe su cistijie i sredjenije nego u Grandu, posteljina i peskiri se menjaju svaki dan pa ko voli nek izvoli.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas