Ne slazem se mnogima koji uporedjujuci Kopaonik sa Jahorinom prednost daju Jahorini.
Licno sam prve skijaske korake naucio na Kopaoniku jos pre vise od 28 godina. Kopaonik mi je na srcu ali neki drugi kopaonik a ne ovaj danasnji koji na sve lici samo ne na skijaski centar.
U svojoj dugoj skijaskoj karijeri prosao sam sve centreu bivsoj Jugi, Italija, Svajcarska, Bugarska, i necete vreovati Liban - Bejrut. Svuda imas osecaj postovanog turiste i skijasa kome se maksimalno pruza, za novce koje ostavlja tamo. Na Kopu neko proizvoljno odlucuje da li ce neka zica raditi ili nece, a ne razmislja da je neko platio veoma skup ski pass a da mu se ne pustaju sve staze i to bez ikakvog razloga. Pratim ovaj sajt svakdnevno i nikad sve zicare nisu radile. Na Jahorini uvek sve radi bez obzira na broj skijasa, jedino vremenski uslovi uticu na rad zica.
Kad smo kod Jahorine sve je fenomenalno u poredjenju sa Kopom, staze, zice, usluga, cene, odnos prema turistima i td. Kop mora iz korena da promeni filozofiju inace ce da izgubi trziste SKIJASA a oni drugi koji zele da budu vidjeni neka idu tamo. Neke ne misle da su monopolisti (nema Brezovice u ponudama) nas skijas sada za iste pare ide u Bosnu, Bugarsku...
Zao mije sto ovako pricam ali je to istina. I jos nesto, Kopaonik je progresno projektovan, sve je zbijeno na vrhu i presecene su najbolje staze. Trebalo je graditi bazu u podnozju, Josanicka Banja, Brus a da se gore ide gondolama kao svuda u svetu. Ovo pogotovu sto je Kop cudna planina po vremenu i sto je ima takvu konfiguraciju terena. Jahorina je siroka i za nju nema problema. Kako neko moze da kaze da Kop ima bolje/strmije staze od Olimpijskog centra?