Pogledati rezultate ankete: Treba li zabraniti vožnju motornih sanki na Kopaoniku osim u službene svrhe?

Glasača
18. Vi ne možete glasati u ovoj anketi
  • DA

    15 83,33%
  • NE

    3 16,67%
Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: Motorne sanke na Kopaoniku

  1. #1

    Podrazumevano Motorne sanke na Kopaoniku

    Zanima me Vaše mišljenje o korišćenju motornih sanki na Kopaoniku, naročito na ski stazama. Ove godine sam boravio 4x na Kopu, poslednja tri vikenda i početkom februara. Skijanje na Dubokoj od 9-11h, posle Gvozdac dok nije pao, Gobelja. Utisak sve u svemu 50:50 ali zujanje motora i miris benzina svake godine je sve nesnosniji. Može li tome da se stane na put? Da li su krivci Genex ili policija?

  2. #2

    Podrazumevano

    Ako bih trebao da biram izmedju DA ili NE, mozda bih odgovorio da...
    Prvo, svi smo ogorceni na motorne sanke, ali demokratija je demokratija...
    Drugo, pre bih (da se ja pitam) STRIKTNO UCRTAO TRASU kojom se smeju kretati ova vozila...
    Trece, moj zakljucak je, da ponudjeni odgovori za glasanje nisu potpuni, mogli ste onda ponuditi odgovor izmedju ''da'' ili ''da'' (?!) Oprostite na cinicnosti, ali ovaj poll me podseca na neka davno prohujala vremena...

    Izmedju ostalog isti ljudi koji voze mot. sanke su prevezli ranjene sa staze Gvozdac, mislite o tome...

    Pozdrav!

  3. #3

    Podrazumevano

    Prevoz povređenih sa Gvozdca i jesu službene svrhe, zato i treba da postoje, mada u svetskim centrima to rade helikopteri...
    A što se demokratije tiče, odavno je poznato da je demokratija kod nas jednako anarhija, mada mislim da je cela ta tema o prohujalim vremenima za politički forum. Nisam hteo da idem dalje pa da podsećam na tragediju na Malom Jezeru pre dve godine...

  4. #4
    Junior Member stojke avatar
    Datum registracije
    03.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    41
    Poruke
    21

    Podrazumevano

    Misli da bi trebalo izricito zabraniti upotrebu motornih sanki na skijaskim stazama za sve sem za pripadnike Gorske sluzbe spasavanja i to kad imaju hitan slucaj(za sve ostalo mogu da koriste zicare kao i svi ostali).
    Pa cak i na Jahorini i Durmitoru se zna red.Nema nama nista od Kopa dok se ne najure oni mamlazi iz Genexa i ostali budzovani koji misle da im je planina od tate ostala.Dovoljno je da jedan prodje pa da zadimi pola staze i raskopa istu. Iskreno receno najvise me obraduje kad vidim nekog od njih kako mu se pokvarilo ono cudo(a desilo se nekoliko puta).
    Neka im lepo obeleze stazu i kraj price.Ko misli da je demokratija dozvoljavati im da divljaju kako stignu neka se raspita malo o pojmu demokratije. Kolko ja znam to znaci da svako treba da ima slobodu da radi sta hoce ali bez ugrozavanja drugoga. Ove godine samo sto me nije pokupio jedan _____ :evil: (necu da napisem sta da me ne bi izbacili sa foruma).

  5. #5
    Junior Member Codex avatar
    Datum registracije
    02.04.2004
    Lokacija
    kompjuterski sto
    Poruke
    10

    Podrazumevano

    stojke imash prava,i ja sam protiv motornih sanki,sem za gorsku sluzhbu...

  6. #6

    Podrazumevano

    Ma stvar je vrlo jednostavna...
    Motorne sanke su koncipirane kao vozilo za extremne uslove. Fala bogu, kao i sve ostale sprave u poslednje vreme, postale su i deo opreme za extremne sportove (samo cekam kad ce da se pojavi i extremno mesanje betona, ili malterisanje). Ali u nekim drugim zemljama, za to su predvidjeni, odvojeni, obezbedjeni tereni. Posto toga nema na Kopu, a u principu osobe koje imaju motorne sanke iz nekog razloga ne shvataju da je sa tim cudom bolje da se zapali daleko od skijalista i gomile, treba im to zakonski zabraniti. Pa ce onda i narodna milicija (valjda) da reaguje. Za sad se vade na pricu da nije usvojen zakon. Sio mi ga Djura.
    Da budem iskren, I ja bih voleo da posedujem takvo cudo. Ali me onda stvarno nista ne bi zadrzavalo na stazi.

    Sto se tice motornih sanki u Gorskoj sluzbi, naravno. Samo oni i murija treba da ih voze. Pod uslovom da i oni prihvataju da su ipak gradjani drugog reda na stazi. Ali mislim da je Kopaonik odavno zaboravio sta to stvarno znaci... procitaj potpis

  7. #7
    Junior Member Codex avatar
    Datum registracije
    02.04.2004
    Lokacija
    kompjuterski sto
    Poruke
    10

    Podrazumevano

    Molim te,obajsni mi potpis ... ?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas