Mislio sam da cutim i da se ne petljam u stvari za koje nisam strucan al moram da lanem neku.
Protekle nedelje (21.03.-28.03) smo Dex i ja bili na Kopu sa familijama. Vreme nas i nije nesto sluzilo, imali smo 3 dana maglu (prstpredokomsenevidi), 2 dana smo imali obilne snezne padavine, od toga prvi dan, teski, mokar sneg, a drugog dana je sve to lepo zamrzlo pa je bilo i pudera) i jedan suncani dan (nigdeoblackapuskomdagagadjas).
Elem, u vezi tih obilnih sneznih padavina, (kazu da je palo preko pola metra novog snega), rekao bih neku rec.
Peglali su, nije da nisu... al... nije to to. Cenim da je, od toliko snega mogla da se napravi bolja, tvrdja podloga, pa da se ona jutarnja, smrznuta "rebarca", posle prvih skijasa pretvore u prasinu a ne u hupsere. Nazalost, sa kopaonickim "pistama" se desava upravo to. Kad u 9 ujutru iz korpe gledas na popeglane staze, mislis da si u Evropi al te prvo spustanje vrati nazad, kuci. Ovo se desava krajem marta kad na zici cekas 5 sekundi, da se otvore ona vratanca i kad (moja slobodna procena) svaka treca korpa ima putnika. Mislim nesto, sta bi se desavalo da je puna sezona, da ima skijasa onoliko... koliko bi sirota "rebarca" izdrzala i pored toliko novog snega?
"Skijalista Srbije" imaju na Kopu sasvim dovoljan broj ratraka, savremeni su, klima, muzika, chuda... (i ratragdzija, u svakom se vozilo po dvojica) al izgleda nemaju shefa zaduzenog za staze. Mozda i postoji al' taj ne ume (ili nece) da radi svoj posao. Ako ne ume, to je bar lako, neka mu generalni, u jeku sezone napise putni nalog i posalje ga negde u Alpe da vidi kako izgleda ispeglana staza i kako je prave njegove kolege. Ako nece, onda nam nema spasa pre privatizacije.
Problem je u toplim zimama sa malo snega i u manjku novih zica al' dzabe nam i topovi i nove zice ako nam ratraci voze samo po jedan krug. Mislim da je veci problem mali broj predjenih kilometara ratrakom. Obzirom na to da je ove sezone (a i predhodnih) prodato puno (skupih) skipasova, mogli bi da kupe jos koji litar goriva i neka se voze planinom, mislim da im ni jedan skijas to ne bi zamerio.

P.S.
Sto se tice slobodnih "strelaca" na parkingu, manjka kanti za smece, snegom zavejanih korpi na zicarama (pa sedis ko u barici)... kriv je generalni.
Za izbusen tapacirung na korpama krivi su skijasi.
Ono sa slanjem shefa u Alpe shvatite kao shalu... mozda bi i sam mogao da potera vozace ratraka "jos jedan krug"... pa jos jedan, pa jos jedan... itd.
Plate vozaca ratraka nisu za ovu pricu, neka se za njih izbore sami.
Bice nam bolje svima.
Valjda.