Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: Internet na kopaoniku ?

Hibridni pregled

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Podrazumevano

    GPRS/EDGE/3G, šta god, nije preskup ako se koristi minimalno, tj. samo da pročitaš mail (ja koristim uvek webmail, i na poslu) i web po malo. Laptop - mobilni preko bluetootha povezujem (možeš i IR) i to radi ko sat .

    Znači, za 7 dana ako koristiš samo za ono što ti treba (pretpostavljam da pitaš zbog posla - mail, intranet i sl.) neće ti preći 20tak EURa, što je OK.

    I da, ova kombinacija je dobra pošto funkcioniše svuda kod nas, a i "napolje" (napolje uzmeš neki prepaid broj samo za GPRS).

    Valjda ćemo brzo dočekati da svi redom imaju wifi Internet po apartmanima, hotelima i privatnom smeštaju, pošto je njima barem to džaba da urade (flat adsl + AP).
    Izmenio/la wlad; 16.09.2007 u 21:00.

  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    01.02.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    48
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Valjda ćemo brzo dočekati da svi redom imaju wifi Internet po apartmanima, hotelima i privatnom smeštaju, pošto je njima barem to džaba da urade (flat adsl + AP).
    Istina, oprema koja je potrebla vlasniku smestaja zaista nije neki izdatak,
    ali ADSL linija od Korisnika do opreme Provajdera (u nasem slucaju Telekom Srbija)
    moze da dobaci u idealnom slucaju koji kilometar. Posto vrrrrlo sumnjam da
    su nasli racunicu u instaliranju pristupne opreme i opreme za prenos podataka
    dovoljnog kapaciteta da podmiri te "silne" buduce korisnike na samom Kopaoniku,
    mislim da cemo se malo nacekati tog Flat ADSL i wifi po sobama na Kopaoniku ili nekoj
    drugoj nasoj jos manje urbanoj planini.

    Ovi Internet kafei moraju da se snalaze alternativnim nacinima pa otud verovatno i cene po (polupromrzlim) usima korisnika..

  3. #3

    Podrazumevano

    Telekom Srbija je TK operater koji nudi uslugu univerzalnog pristupa servisima (zakonski). Samim tim, dužan je da obezbedi pristup svim korisnicima. A to znači da ako nema tehničkih mogućnosti - mora da ih obezbedi u roku od X dana (ne znam tačno, piše negde ). Zato i imaju onaj "famozni" WiMax - da mogu da obezbede access na celoj teritoriji države.

    Drugo, verujem da Telekom ima centralu, ili u najmanju ruku istureni stapen, što znači da može da obezbedi ADSL uslugu..

    E sad, Telekom je poznat po tome što krši sve zakone i pravila - zato sam i rekao da ćemo valjda imati uskoro svuda pristup - nada .

    I da, ako je isti Telekom (MTS u ovom slučaju) imao interes da u startu postavi 3G (HSDPA) baznu stanicu na Kopu, zašto ne i DSLAM .

    Udavi ja sa polu -om
    Izmenio/la wlad; 17.09.2007 u 21:04.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas