Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 24

Tema: Jahorina-Kopaonik

  1. #11
    Member stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    60
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    Pozdrav i tebi Bojane.

    Vezano za cijenu čaja kao na Karibima, nađoh u džepu jakne račune iz Madonne di Campiglio, pa evo ih da se vidi da su dvije kafe tamo plaćene 2 €, a da je mineralna voda 0,5 €. Drugu kafu je popio Rankoni.

    Vjerujem da nije mali broj ugostiteljskih objekata i na Jahorini i na Kopaoniku gdje su cijene veće od spomenutih.
    Prilog 695

  2. #12

    Podrazumevano

    HAHAHAHAHA

    Iskreno onaj ko ti kaze da je Kop bolji od Jahorine ... je malko blesav.
    Svake godine skijam i na jednom i na drugom mestu. Na Kopu imas veliko prostranstvo ali kratke i blage staze, zatim nijedna staza na istocnoj strani planine ne radi veci deo vremena to znaci da se neces naskijati osim na stazama gde je velika guzva i puno pocetnika. Na Kopu nemas stazu duzu od 200m kad ne radi bela reka.
    Ono sto je dobro su nove zice i infrastrukutra ali to nece pobediti neljubaznost domacina i njihov lopovski duh.

    Na Jahorini pak ljudi su svesni da im zivot zavisi od tih par meseci i vrlo su ljubazni, staze se punooooooooo bolje odrzavajau nego na Kopu (kao i putevi). jahorina je dosta jeftinija ali se moram sloziti da su pba mesta preskupa za ono sto pruzaju - opaska sa sengenom je odlicna

  3. #13

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Hurmiza Pogledati poruku
    Na Jahorini pak ljudi su svesni da im zivot zavisi od tih par meseci i vrlo su ljubazni, staze se punooooooooo bolje odrzavajau nego na Kopu (kao i putevi).
    ne odrzhavaju staze ni na kopu ni na jahorini dovoljno, ali je jahorina ipak gora shto se toga tiche.. oprema mi je u mnogo gorem stanju kad se vratim sa jahorine nego kad se vratim sa kopa. na jahorini uvek ima kamenja koje viri.. treba odzhavati stazu i leti, a oni je ne odrzhavaju ni zimi..


    nije da neshto posebno obozhavam kop ali jahorina je u mnogo loshijem stanju. na jahorini ima manji br staza, ali su one lepshe i duzhe od ovih na kopu. samo kad bi pocheli da ih sredjuju..

  4. #14

    Podrazumevano

    Moram reci da su poslednje dve godine staze na Jahorini dosta dobro popeglane ali ako se uzme u obzir da je od 84 do 92 bila opeglana kompletna povrsina a ne samo 2 gaza ratraka onda se odrzavaju ...

    Na Kopu nisam u prethodne 3 godine video ratrak koji pegla stazu. Video sam ih pored staze i kafica kako majstori locu ali nikad da peglaju. Jos nesto koje staze imas na Kopu - Belu reku koja 85% vremena ne radi, Gobelju koja je zatvorena zbog takmicenja i raznih treninga 65% vremena, Crnu duboku koja dok nisu uradili novu zicu nije imala ni zicu (imala onaj tanjir sto otkine noge), Krcmar koji ne radi, Strugu koja ne radi, Ledenice koje nemaju upotrebnu dozvolu za zicu pa se smoris kao zmaj dok se izvuces, Gvozdac koji odskijas levom nogom za 5 min

    Ah da zaboravih, Centar, Karaman, mali Karaman, Suncanu dolinu, crvenu duboku gde moras da veslas kao lud, ili mozda Marine vode i Knezevske bare - nazalost po meni ovo nisu staze vec brdasca za ucenje skijanja.

    Sve u svemu stigli smo do toga da Kop ima 2 staze - Crnu duboku i ponekad jednu od ostalih.

  5. #15

    Podrazumevano

    Evo i nas penzionera da damo doprinos diskusiji ). @Hurmiza, sve je tacno sto si rekao za staze na Kopu, ali se ponekad zalomi dobro skijanje, pretezno u martu i to kad je losije vreme, a uprava se zajebe pa pusti Duboku tanjir. A onda nam motorne sanke ulete u hladnjak na putu iznad vojske! Na Jahorinu sam prestao da idem jer svake godine od kamenja i ulja koje curi niz korpe moram da menjam opremu, a to od penzije, priznacete, nije lako. Da ne govorim o guzvi i raspomamljenim lokalnim "takmicarima" koji kroz Suncanu dolinu voze spust. Prema tome, svi ste u pravu, ali Boze zdravlja, videcemo sta nudi Sestrijere ove godine.

    "Glavu (lobanju) gore, penzioneri"

  6. #16
    Member stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    60
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    Bajastrašni, čisti ali me interesuje gdje vi preko 80 godina starosti nabavljate ski štake. Čuo sam da su one karbonske mnogo bolje.

    Takođe, da li je istina da i njegovateljice moraju skijati iza vas?

  7. #17
    Speed Only tataratira avatar
    Datum registracije
    23.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Godina
    50
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    šta vam znaci odrzavanje staza ?
    da je upeglana vasih 7 dana a poslije neka padne opet...ako padne


    pa ljudi cuvaju stazu, da je predju onim teskim ratracima na Jahorini 3 puta dnevno otisla bi u 7 dana tamada da je metar snijega ako nema minusa ratrak tone do zemlje i onda je prevrće na stazu

    ako je bilo skijanja na 28 cm snijega onda ja nemam primjedbi na njihov rad

    nema upeglane staze duze od dva-tri sata na 0 stepeni
    nije sve u ratracima, ima nesto i u minusu

  8. #18

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od tataratira Pogledati poruku
    nije sve u ratracima, ima nesto i u minusu
    A Boga mi i u vestackom snegu koji se mesa sa prirodnim i daje jednu kompaktnu ledenu smesu koja je postojanija i traje punooooo duze od obicnog snega....
    Samo sto je to sanak pusti na nasim skijalistima...cak i ono pola topa sto Kopaonik ima radi po tehnologiji sa kraja 80' tako da kvalitet tog snega je daleko od dobrog....

  9. #19
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Godina
    42
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od tataratira Pogledati poruku
    šta vam znaci odrzavanje staza ?
    da je upeglana vasih 7 dana a poslije neka padne opet...ako padne
    A ti bi da ima snijega preko cijele sezone za 250KM?

    Prosle godine sam dva puta bio gore na duze (7 dana). Prvi put su staze stvarno bile sredjene za nevjerovati (cemu je vjerovatno kumovalo i -25 temperature, predjes stazu jednom i drzi 7 dana ).

    Drugi put je padao snijeg kao nenormalan, bilo ga je sigurno preko 2m, ali nisu se nesto razbili od stampanja staza. Desavalo mi se da mi u punoj brzini u karvu skije na "utabanoj" stazi propadnu kao u cjelcu i da se onda penjem 30m po njih, znaci prosao ratrak jednom i ostavio trag i to je sve. A tabane su bile samo Poljice, Ogorjelica I i Praca.

    Tako da sumnjam da je netabanje cisto do dalekovidosti uprave skijalista. Ima nesto i u ljenosti.

  10. #20
    Speed Only tataratira avatar
    Datum registracije
    23.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Godina
    50
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    kao prvo, ipak je bila
    350 tako da očekujem full sezonu :o)))

    ma ima tu i drugih faktora, ne sredjuju oni staze za takmičare
    i takmičarske skije, to uradi minus

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 5 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 5)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas